Ви тутМіська влада/МІСЬКА РАДА/Мукачево презентувало промисловий та інвестиційний потенціал на словацько-українському бізнесовому форумі «SUF-2016»
Вівторок, 26 квітня 2016 17:53

Мукачево презентувало промисловий та інвестиційний потенціал на словацько-українському бізнесовому форумі «SUF-2016»

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

В словацькому місті Кошіце з 19 квітня розпочалися «Дні України». Сьогодні стартував і словацько-український бізнесовий форум «SUF-2016».

Всі основні заходи проводяться в «Культур-парку» – цілісному культурному комплексі, розташованому на території і в приміщеннях колишнього військового містечка.

Делегація Мукачева бере активну участь у цих заходах та презентуватиме на форумі інвестиційні та експортно-імпортні можливості міста.

У вівторок міський голова Андрій Балога взяв участь у конференції.

Відкривав форум заступник міського голови Кошіц Мартін Петрушко. Він зазначив, що місто в останні роки робить акцент на залученні інвестицій. Завдяки цьому вдалося створити 2 тисячі нових робочих місць. В околицях міста діють три промислові парки, що дає потужний розвиток регіону. «Ми зацікавлені у співпраці, ділитися досвідом з українськими партнерами і розбудовувати спільні проекти», - звернувся до присутніх пан Мартін.

Виступаючі зазначали, що у Словаччині промислові парки - це проекти регіонального або надрегіонального характеру, з територією площею більше 10 гектарів, де можна розмістити кількох інвесторів. І ці парки, підтримують місцеве самоврядування та органи виконавчої влади. Парк обслуговує мережу персональних, економічних, житлових та інших необхідних послуг. Завдяки діяльності таких парків Словаччина й займає перші позиції в ЄС за рівнем росту ВВП.

Йозеф Конколь, староста Кехнеку представив промислову зону «Кехнек». Він констатував – завдяки промисловій зоні невеличке село у Східні Словаччині стало потужним промцентром. Наразі ВВП у парку становить майже мільйон євро на одного мешканця села. Міський голова Вранова над Топльов презентував проект „Промисловий парк Вранов над Топльов – FEROVO“. Він лише у стадії розробки, його розбудовуватимуть коштом єврофондів. Зважаючи на високий рівень безробіття та порівняно невелику середню зарплату у місцевості, тут на думку мера, буде можливість для інвестора створити в найближчий час до тисячі робочих місць. Марек Чічнар представив «Міжнародний логістичний термінал“, Франтішек Якаб - Науковий парк університету - TECHNICOM“.

 Андрій Балога виступив з презентацією «Промисловий розвиток Мукачева». Міський голова зазначив - Мукачево є відомим далеко за межами України туристичним і культурним центром. Місто розташоване в межах 40 км від головних пунктів пропуску з ЄС. У місті є вся потрібна для зовнішньоекономічної діяльності інфраструктура – від митного терміналу до топ-банків, юридичних та брокерських контор.

Ще одна перевага - Мукачево розташоване на перехресті шляхів ще 5-6 найбільших міст області, утворюючи своєрідну агломерацію, прототип типового українського мегаполіса з населенням понад 500 000 людей в радіусі 40 км, і близько 800 000 – у радіусі 80 км.

Кваліфікована робоча сила, у достатній кількості. Закарпатці не тільки працьовиті, й мають досвід роботи в ЄС, тобто обізнані з європейськими стандартами праці, вимогами, культурою.

За словами міського голови, Мукачево історично, ментально, культурно та економічно завжди було і досі залишається невід’ємною частиною Європи. Ще одна перевага для інвесторів - відкрита влада Мукачева. Нова команда готова ще більше сприяти приходу інвесторів у місто, і для цього підготувала спеціальні умови інвестування та ініціює проведення бізнес-форуму.

«98% усієї виробленої продукції в місті експортується в ЄС. Успішний досвід підприємств світових промислових гігантів, які вже чимало років працюють та розширюють виробництво в Мукачеві – FischerFlexAVE та інші. Загалом у місті працює 77 підприємств з іноземними інвестиціями. Якщо до нас вже заходить інвестор, то не йде. Зі свого боку, з боку міської влади, ми робимо усе можливо і навіть неможливе, аби підтримати інвестора. На рівні міста розроблена повноцінна стратегія залучення інвесторів. Це і спеціальні умови, і сприяння з дозвільною документацією.

Ми готові розмовляти з кожним інвестором на рівних, і кожного ми сприймаємо як людину, яка допоможе нам розвивати наше рідне Мукачево.

Розумію, аби у щось повірити, треба побачити на власні очі. Тому запрошую усіх 18-20 травня цього року на бізнес-форум у Мукачеві, на якому презентуємо чіткі пропозиції для інвесторів від міської влади», - запросив інвесторів міський голова.

Вже завтра в рамках Днів України в Кошіце буде представлено потенціал Мукачева. Так, презентуватимуть виробничий та туристичний потенціал міста. Для учасників Мукачево представить і насичену культурну програму – виступатиме гурти «Бревіс», «Руснаки», «Дома».

Мукачівська міськрада

Прочитано 635 разів

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація

Facebook Like Box