Ви тутМіська влада/МІСЬКА РАДА/Депутати Мукачівської міськради вимагають від керівництва країни передбачити з держбюджету субвенції для пільговиків
Четвер, 28 квітня 2016 10:40

Депутати Мукачівської міськради вимагають від керівництва країни передбачити з держбюджету субвенції для пільговиків

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

Депутати Мукачівської міськради прийняли звернення до Президента, Прем’єр-міністра, голови парламенту, міністра соцполітики, Закарпатської ОДА щодо фінансового забезпечення пільгових перевезень окремих категорій громадян та компенсації послуг телефонного зв’язку пільговим категоріям населення.

«Мукачівська міська рада, після прийняття Державного бюджету на 2016 рік констатує, що уряд України фактично нівелює усі здобутки фінансової децентралізації 2015 року і в чергове намагається перекласти загальнодержавні проблеми на місцеві громади.

Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Мукачівської міської ради проводить компенсації витрат за пільгове перевезення пасажирів перевізникам міських автобусних маршрутів на підставі договорів з перевізниками відповідно до вимог чинного законодавства. Договори містять у собі замовлення, в яких визначаються обсяги сполучень та обсяги пільгових перевезень і порядок їх компенсації згідно ст.31 Закону України “Про автомобільний транспорт”.

Основним джерелом компенсації пільгових перевезень згідно ст.79 Бюджетного кодексу є кошти субвенції з Державного бюджету України на відповідний рік. Відповідно до п.10 ст.78 Бюджетного Кодексу України визначено, що після набрання чинності законом про Державний бюджет України органам державної влади та їх посадовим особам забороняється приймати рішення, що призводять до виникнення додаткових витрат місцевих бюджетів, без визначення джерел коштів, виділених державою для забезпечення цих витрат. У грудні 2015 року Верховна Рада прийняла Закон № 3628 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, в якому не вказано, що питання щодо пільгових перевезень пасажирів автомобільним транспортом загального користування передано із державного бюджету до повноважень місцевих бюджетів.

Міністерство соціальної політики повідомляло (листом №48/0/14-16/5 від 04.01.2015 року), що з метою врегулювання вищевказаного питання було направлено звернення Міністерству фінансів з проханням терміново підготувати зміни до Закону України «Про державний бюджет України на 2016 рік», яким передбачити відповідні видатки для фінансового забезпечення пільгового проїзду окремих категорій громадян. Але на сьогоднішній час, це питання залишається не врегульованим на державному рівні.

Також зазначаємо, що згідно ст.37 Закону України “Про автомобільний транспорт” передбачено пільгові перевезення пасажирів, які, відповідно до законодавства, користуються такими правами, та ці перевезення забезпечують автомобільні перевізники, які здійснюють перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування. Автомобільному перевізнику, який здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, забороняється відмовлятися від пільгового перевезення, крім випадків, передбачених законом. Безпідставна відмова від пільгового перевезення тягне за собою відповідальність згідно із законом.

Окрім цього зазначаємо, що в м.Мукачево 1276 абонентів телефонного зв’язку пільгової категорії, яким управління праці та соціального захисту населення за перший квартал 2016 року повинно відшкодувати 131740,77 грн. з державного бюджету. Проте питання стосовно надання коштів субвенції з державного бюджету по вищенаведених пільгових категоріях не вирішено.

Враховуючи вищевикладене, вимагаємо передбачити відповідні видатки для фінансового забезпечення пільгового проїзду окремих категорій громадян та компенсації послуг телефонного зв’язку пільговим категоріям населення за рахунок субвенції з державного бюджету», - йдеться у зверненні.

Мукачівська міськрада

Прочитано 447 разів

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація

Facebook Like Box