Ви тутМіська влада/МІСЬКА РАДА/У Мукачеві урочисто освятили Собор Cвятих Кирила і Мефодія
Субота, 10 грудня 2016 14:05

У Мукачеві урочисто освятили Собор Cвятих Кирила і Мефодія

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

Освячення Собору це велика подія не тільки для духовенства та вірників, це важлива подія для міста, краю, або навіть країни, бо вона є свідченням духовності народу, який проживає в цій країні.

Десять років тому почалося будівництво храму, за яким як за зростанням дитини спостерігали мукачівці та гості нашого міста. Не кожному доводилося бути свідком такої значущої духовної події, а тому стільки людей зібралося сьогодні на урочисте освячення Собору Святих Кирила та Мефодія.

Уже сама назва храму має глибоко символічне значення, бо як зазначив у своєму благословенному слові Його Еміненція кардинал Леонардо Сандрі: «Святі Кирило та Мефодій були творцями єдності між церквами і народами,, спільної духовної та культурної спадщини Європи». Єдність та мир це те, що так потрібно нашій країні та нашому народу і про це також присутні мали можливість почути з уст високоповажних духовних отців з нашої країни та з-за кордону, які приїхали, щоб разом з мукачівською громадою розділити радість освячення храму, який стане одним із символів духовної міцності Закарпаття.

Божественну Літургію та чин освячення очолив його Високопреосвященство Кардинал Леонардо Сандрі – дипломат Святого Престолу, титулярний архієпископ Емонський з Ватикану. Разом з ним і Єпископ Мілан Шашік з Мукачівської греко-католицької єпархії, Архієпископ Ігор Возняк – архієпископ Львівський Української Греко-Католицької Церкви, Митрополит Львівський.

Зустрічали поважних гостей міський голова Мукачева Андрій Балога та народний депутат Віктор Балога.

Божественна Літургія та чин освячення викликали особливе піднесення у присутніх і від величі самої події, і від великої кількості святих отців та пісень, які особливо гарно лунають під час таких урочистих подій.

Щасливим був отець Володимир, який в якості господаря урочистої подію з радістю прийняв від кардинала Леонардо Сандрі чашу, як символ єдності та солідарності між священиками та мирянами, владика Мілан, єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії та всі присутні.

Цього дня храму було передано мощі Святого Кирила та мощі Папи Іоана Павла II.

Святі отці нагородили й благодійників, які допомагали у зведенні храму. Подяку висловлена поважним духовенством на адресу народного депутата Віктора Балоги та його родини за щедру благодійну підтримку при будівництві Собору. Орденом Святих Кирила і Методія відзначено Віктора Балогу, Оксану Балогу, Павла Балогу, Андрія Балогу.

Прочитано 1119 разів

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація

Facebook Like Box