Ви тутМіська влада/МІСЬКА РАДА/В Мукачеві впроваджують заходи з ефективного використання земель територіальної громади
Вівторок, 14 листопада 2017 16:56

В Мукачеві впроваджують заходи з ефективного використання земель територіальної громади

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

В місті другий рік поспіль впроваджують заходи з ефективного використання комунальної землі, завдяки чому й зростають надходження до бюджету. До міського бюджету за 10 місяців цього року по платі за землю вже надійшло понад 38 млн. гривень. В порівняні з минулим роком надходження зросли майже на 16 млн. або на 70%.

В міськраді діє комісія із визначення та відшкодування збитків Мукачівській міськраді збитків, заподіяних внаслідок невикористання земельних ділянок, самовільного зайняття земельних ділянок та використання земельних ділянок з порушенням законодавства про плату за землю.

Земельним кодексом України передбачено, що використання землі є платним. Кодекс зобов’язує, що власники землі та землекористувачі повинні своєчасно сплачувати земельний податок або орендну плату. Більше того, кодекс покладає на власників землі та землекористувачів обов’язок своєчасно надавати органам місцевого самоврядування дані про стан і використання відповідних земель. У відповідності до законодавства земля є матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування. Її використання має бути ефективним і здійснюватися в інтересах територіальної громади міста.

Втім у місті є чимало підприємців, які роками користуються комунальними земельними ділянками, але при цьому за їх користування в міський бюджет не платять ні копійки. Саме тому комісія міськради намагається фіксувати факт використання земельних ділянок з порушенням законодавства про землю. Таких підприємців запрошують на засідання комісії для з’ясуванння підстав користування земельною ділянкою комунальної власності. Якщо ж підприємець користувався земельною ділянкою територіальної громади, але за це не платив до бюджету нічого, йому нараховують суми відшкодування за використання ділянок з порушенням законодавства за період до трьох років. Наразі комісією складено вже 27 актів щодо таких підприємців.

Акт про визначення збитків користувачу землі затверджується виконавчим комітетом Мукачівської міської ради. Опісля користувачам надсилають пакет документів для добровільного відшкодування збитків, завданих територіальній громаді. У разі, якщо користувач земельною ділянкою не відшкодовує завдані збитків та не укладає договору оренди міська рада звертається до органів прокуратури із вжиття заходів щодо представництва інтересів територіальної громади у суді з метою відшкодування завданих збитків та поновлення порушених прав.

Водночас комісія пропонує користувачам звернутися в ЦНАП з питання укладання договорів оренди земельних ділянок комунальної форми власності.

Мукачівська міськрада

Прочитано 321 разів

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація

Facebook Like Box