Ви тутМіська влада/Органи виконавчої влади/Управління міськвиконкому/Управління освіти, молоді та спорту/Особливості інтеграції ромів в українськомовному середовищі (Мукачівський ДНЗ №7)
Середа, 06 вересня 2017 14:42

Особливості інтеграції ромів в українськомовному середовищі (Мукачівський ДНЗ №7)

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

Дошкільний навчальний заклад №7 «Веселка» знаходиться поблизу ромського поселення. В ньому навчаються і виховуються також і діти ромської національності. Майже 50% усіх вихованців становлять діти ромів.

26 квітня 2016 року управлінням освіти та ДНЗ №7 був підписаний Меморандум про співпрацю із Всеукраїнським фондом «Крок за кроком».

Мета проекту – створення моделей забезпечення якості освіти для римських дітей дошкільного віку на базі дошкільних навчальних закладів, а також забезпечення їхньої життєдіяльності через партнерство з ромськими громадськими організаціями.

Відповідно до даного проекту «Крок за кроком», в закладі введено посаду ромського асистента вихователя з графіком роботи 25 годин на тиждень, який допомагає вихователям на заняттях та приймає участь в різних заходах, які плануються і проводяться в ДНЗ. Крім державної програми, в закладі реалізовується й програми фонду «Крок за кроком», а саме: «Впевнене батьківство» та «Готуємось до школи».

Також, в межах програми «Крок за кроком» 12 грудня 2016 року відбулась поїздка в Сербію разом з ромським поселенням. Під час зустрічі, педагоги навчальних закладів Сербії та України ділились досвідом організації навчально-виховного процесу в закладах.

«За 2016-2017 навчальний рік наш садочок відвідали гості з Великобританії, які ознайомилися за навчально-виховним процесом в дошкільному закладі.

Регулярно відбувалась зустріч з питань дорадчого комітету в м. Ужгород, на яких обговорювалось ряд питань з підготовки дітей ромської національності до школи та залучення до дошкільного навчального закладу.

Проводились тренінги по роботі з батьками, на яких запрошувались вихователь-методист, практичний психолог, вихователі та асистент вихователя.

Надзвичайно цікавим був семінар на тему: «Освіта для соціальної справедливості» в м.Київ, у якому взяли участи асистент вихователя, практичний психолог та вихователі садочка №7.

Окрім того у цьому ДНЗ проводиться дуже багато навчальних ігор та цікавих розваг.

Кожна вікова група ДНЗ має естетично оформлені портфоліо, які розміщені в доступному для перегляду батькам місці. Але, разом з тим, ми стискаємось із рядом труднощів та проблемами у роботі з сім’ями ромської національності. Так, вперше при зустрічі з батьками виявляємо не володіння ними української мови, відсутність культури поведінки, що значно ускладнює налагодження контакту з ними.

З цього слідує, що батьки, діти яких відвідують заклад із україномовних сімей, постійно звертається до адміністрації з проханням про відрахування дітей ромів із закладу. Можливо, доцільно було б створити центр допомоги ромським сім’ям; відкрити для дітей садочок, а в ромській школі – україномовні класи.

Працівники нашого закладу ніколи не акцентують на національності дітей чи на різниці у віросповіданні, але разом з цим, на жаль, проблеми залишаються невирішеними», – зазначила завідуюча Мукачівського ДНЗ №7 Цільо В.В. під час розширеної колегії управління освіти, молоді та спорту міськвиконкому!

Прочитано 293 разів Останнє редагування Середа, 06 вересня 2017 16:07
Управління освіти, молоді та спорту

Про відділ

Facebook

Тел.: (03131) 2-13-67

Адреса:

м. Мукачево, пл. Духновича, 2 (кабінети № 60-64)

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація

Facebook Like Box