Вівторок, 05 вересня 2017 12:04

До уваги отримувачів субсидії!

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

В управлінні праці та соціального захисту населення виконкому Мукачівської міської ради триває перерахунок субсидій на літній період. На сьогодні вже опрацьовано 9393 справ. Очікують на новий розрахунок ще 1727 субсидіантів. З них 822 справи не будуть розглянуті допоки громадяни не сплатять заборгованість за житлово-комунальні послуги, які в них виникли на 1 травня 2017 року.

Нас часто запитують чому ж виникла така затримка з призначенням субсидій на літній період.

Вчергове нагадуємо, що співробітники нашого управління почали перерахунок за новим алгоритмом діючих на травень субсидій, а це - 11 120 домогосподарств, починаючи з 15 червня. Адже, тільки тоді нам надійшла перша відповідь від фіскальної служби на запити про доходи громадян за три квартали 2016 року та перший квартал 2017 року.

Якщо більшість людей вважає, що перерахунок проводиться тільки натисканням однієї кнопки – то це далеко не так. Кожну справу наші співробітники мають перевірити – чи відповідають дані заяви, яка надавалась кілька років тому реаліям сьогодення. У багатьох випадках виникають проблеми, коли діти в складі сім”ї досягли повноліття, а люди так і не повідомили орган соцзахисту про їх персональні дані. Також програма житлових субсидій, яка до цього не вимагала надання серії або ж індивідуального податкового номера дітей, цьогоріч не дозволяє без заповнення даних розділів робити наступних кроків. А це означає, що ці відомості ми мусимо самостійно з’ясовувати і вносити до заяви, а вже відтак нараховувати субсидію.

Разом з цим, розробники у цьогорічну версію програмного забезпечення внесли багато змін, які дійсно спрощують роботу з призначення субсидій. Нам вже не треба робити додаткові запити про розмір військових пенсій, стипендій, допомоги по безробіттю та компенсаційних виплат. Всі ці дані програма підтягує автоматично. Проте, і надалі в ручному режимі мусимо з’ясовувати відомості, які стосуються інформації по фонду соціального страхування та підприємницької діяльності.

Водночас хочемо повідомити, що з огляду на останні зміни стосовно призначення субсидій в жовтні на всіх мукачівців очікує черговий перерахунок вже на зимовий період. Зокрема, починаючи з 18 серпня Кабінетом Міністрів України запроваджено ряд нововведень.

Відтак, на новий опалювальний сезон 2017/18рр. – з 1 жовтня 2017р - при розрахунку розміру субсидії будуть враховані доходи громадян за I і II квартал 2017 року, а на неопалювальний період – з 1 травня 2018 року - за III і IV квартал 2017 року.

З 1 жовтня 2017 року діятимуть і нові соціальні нормативи:

-з використання природного газу для індивідуального опалення – 5, 0 куб.м природного газу на 1 кв. метр опалювальної площі на місяць в опалювальний період замість 5, 5 куб. м, які діяли до цього часу;

-з використання електричної енергії для індивідуального опалення – 51 кВт на 1 кв. метр опалювальної площі на місяць в опалювальний період замість 65 кВт, які діяли до цього часу;

- за наявності газової плити в разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача – 5, 4 куб.метра на одну особу на місяць замість 7, 1 куб.м;

- за наявності газової плити та газового водонагрівача – 10, 5 куб.метрів на одну особу на місяць замість 14 куб.м.

За новим алгоритмом вже призначатимуться субсидії і тим громадянам, які звернулися вперше за даним видом допомоги після 18 серпня. Однак, жодних нарахувань наші співробітники поки здійснювати технічно не можуть, адже розробники на даний час ще не надіслали відповідні зміни і математичні обрахунки до програмного забезпечення.

Також поки не готові надати роз’яснень в який спосіб буде проводитись перерахунок на зимовий період – чи будуть перепризначені всі справи автоматично в один клік чи опрацьовуватиметься кожна справа окремо, як це відбувається зараз.

Прочитано 451 разів

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація

Facebook Like Box