Четвер, 07 вересня 2017 17:49

І ЗНОВУ ПРО РЕЄСТРАЦІЮ!!!!

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

11Мукачівське міське управління Держпродспоживслужби звертає увагу суб’єктів господарювання на необхідність здійснення державної реєстрації потужностей з виробництва та/або обігу харчових продуктів, на які не вимагається отримання експлуатаційного дозволу. Станом на сьогодні до Державного реєстру потужностей внесено 165209 суб’єктів господарювання (з них зареєстровано в Закарпатській області 5074, в м. Мукачево 528).

Відсутність реєстрації потужності це порушення вимог ст. 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» та тягне за собою відповідальність передбачену п.2 ч.1 ст.64 зазначеного вище Закону.

Так 5 вересня 2017 року в Івано-Франківському окружному адміністративному суді відбулося судове засідання у справі про застосування адміністративно-господарської санкції у вигляді штрафу розміром 25600 грн до суб’єкта господарської діяльності фізичної особи-підприємця за порушення вимог ст. 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» - нездійснення державної реєстрації потужності з виробництва та/або обігу харчових продуктів, на які не вимагається отримання експлуатаційного дозволу. За результатами розгляду зазначеної справи в судовому засіданні було оголошено постанову, згідно з якою позов Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області задоволено повністю та накладено штраф на суб’єкта господарської діяльності фізичну особу-підприємця у розмірі 25600 грн.

22Необхідно задуматись, чи варто нехтувати нормами діючого законодавства? Чи пройти просту та безкоштовна процедуру реєстрації.

Про державну реєстрацію потужностей!!!!

Відповідно до ст. 25 Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів" (далі - Закон), п. 1.3 «Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб'єктам» затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10.02.2016р. №39 (реєстрація Мін'юсту від 12 березня 2016 р., №382/28512) (далі - Порядок) Оператори ринку, які провадять діяльність, що не вимагає отримання експлуатаційного дозволу, зобов’язані зареєструвати потужності, які використовуються на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів. Зазначений обов’язок поширюється на операторів ринку, які провадять діяльність пов’язану з:

- первинним виробництвом продукції (у тому числі збір врожаю, доїння, розведення тварин до моменту забою, полювання на тварин, рибальство та збір врожаю диких рослин);

- транспортуванням (надання послуг з перевезення харчових продуктів);

- зберіганням харчових продуктів, які не потребують дотримання температурного режиму та можуть зберігатися при температурі вище 10°C, залишаючись придатними для споживання людиною;

- роздрібною торгівлею харчовими продуктами тваринного та рослинного походження (вода питна, напої також підлягають реєстрації) всіх форм власності – магазини, лотки з реалізації;

- закладами громадського харчування (ресторани, бари, кафе, піцерії, їдальні тощо);

- виробництвом харчових продуктів, інгредієнтами яких є виключно продукти рослинного походження та/або перероблені продукти тваринного походження.

Державній реєстрації підлягає кожна окрема потужність оператора ринку харчових продуктів. Для державної реєстрації оператор ринку подає до Мукачівським міським управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області (далі - управління) (м. Мукачево, вул. Валенберга, 14/2) заяву за формою згідно з додатком 1 до Порядку. Заява про державну реєстрацію потужності може бути подана в паперовому або електронному вигляді. Подання заяви в електронному вигляді здійснюється з використанням посиленого сертифіката відкритого ключа у порядку, встановленому Законом України "Про електронні документи та електронний документообіг" та Законом України "Про електронний цифровий підпис". Оператор ринку відповідальний за достовірність інформації, вказаної ним у заяві про державну реєстрацію потужності. Державна реєстрація здійснюється протягом 15 днів після отримання заяви про таку реєстрацію.

Одночасно з прийняттям рішення про державну реєстрацію потужності присвоюється особистий реєстраційний номер, який заноситься до Реєстру.

33При невиконанні зазначених вимог передбачена відповідальність згідно з (п.2 ч.1ст.64) Закону: виробництво, зберігання харчових продуктів на незареєстрованих потужностях тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб — у розмірі від 23 до 30 мінімальних заробітних плат; для фізичних осіб-підприємців — у розмірі від 8 до 15 мінімальних заробітних плат.

Консультації, роз’яснення стосовно державної реєстрації потужностей надаються Мукачівським міським управлінням Держпродспоживслужби за адресою м. Мукачево, вул. Валенберга, 14/2, тел.: 5-45-55.

Реєстрація проводиться безоплатно та без проведення перевірки!!!!!

Відділ економіки

Прочитано 748 разів

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація

Facebook Like Box