Четвер, 04 січня 2018 10:19

ГРВІ (ГРЗ) або застуда

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

ГРВІ (ГРЗ) або застуда - це гостра респіраторна вірусна інфекція (гостре респіраторне захворювання). В даний час застуда становить половину всіх відомих хвороб у світі. На сьогоднішній день відомо більше двохсот видів респіраторних вірусів, які можуть викликати різноманітні захворювання верхніх відділів дихальної системи. Застуда - заразне захворювання і передається повітряно-крапельним шляхом (чхання, кашель), а також - через слиз, в якому вірусна інфекція живе довше, ніж на повітрі або в сухому місці (через загальні предмети побуту, руки, поручні в громадському транспорті). Якщо лікування застуди не викликає ускладнень то вона, в середньому, триває близько тижня.

Основні симптоми захворювання:

- закладеність носа або легенів;

- ринорея (сильне виділення водянистого слизу з носа);

- кашель;

- запалене горло;

- м’язові болі;

- слабкість.

Підвищення захворюваності на ГРВІ має циклічність та збільшується в осінньо-зимовий період. Зокрема, піки припадають на листопад-грудень, коли і реєструються найвищі рівні захворюваності (епідсезон 2015-2016 року – кінець листопаду та початок грудня, 2016 – 2017 років – перша половина грудня).

Епідсезон 2017 – 2018 років не має різких підйомів та високі рівні захворюваності на ГРВІ не реєструються. Епідситуація в місті та області вцілому спокійна та не становить загрози.

Простудні захворювання лікування в більшості випадків не потребують, окрім симптоматичного (жарознижуючі, знеболюючі при головному болі, першінні в горлі, краплі в ніс для полегшення дихання).

Будь-які призначення та рекомендації повинні призначатись сімейним лікарем після огляду або консультації з ним.

Не займайтесь самолікуванням та не вживайте ліки з недоведеною ефективністю!

Прочитано 303 разів

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація

Facebook Like Box

Консоль налагодження Joomla

Сесія

Інформація облікового запису

Використання пам'яті

Запити до бази даних