Четвер, 04 жовтня 2018 11:23

До уваги осіб, які мають намір оформити субсидію!

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

 

 

Найбільш поширеним серед запитань, з якими звертаються громадяни щодо надання їм субсидій є проблема реєстрації у домогосподарстві осіб, які фактично там не проживають і перебувають за кордоном більше 60 діб.

Отже, якщо у складі домогосподарства є, наприклад, двоє пенсіонерів та інші члени родини, які тривалий період не мешкають за місцем реєстрації, бо фактично проживають будь-де за кордоном, чи може така родина отримати субсидію?

Сам факт перебування за кордоном не є підставою відмовляти у субсидії якщо людина:

• отримує в Україні пенсію чи інші офіційні доходи, такі як стипендія, допомога при народженні дитини.

• перебуває на лікуванні, навчанні чи у відрядженні

• декларує в Україні доходи і сплачує ЄСВ

До останнього випадку відносяться заробітчани, які можуть задекларувати в Україні свої заробітки за кордоном або ж органи соцзахисту автоматом рахуватимуть таким людям працездатного віку у дохід три прожиткові мінімуми – 5286 гривень (1762*3), а також сплатити єдиний соціальний внесок за три місяці у розмірі, що не менший ніж мінімальний (819*3=2457 грн). На основі цього родина, де є особи, які перебувають за кордоном може отримати субсидію.

Якщо хтось із членів родини поїхав за кордон і не знявся з реєстрації, але фактично йдеться про не проживання даної особи, чи має право ця родина звернутись із заявою до комісії стосовно призначення житлової субсидії?

Може, однак але позитивного рішення Комісією винесено не буде, відповідно до абзацу 10 п. 7 Положення: «Житлову субсидію за рішенням комісії не може бути призначено у разі, коли у члена домогосподарства або у члена сім’ї особи із складу домогосподарства доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії, були такими, що зазначені в абзацах другому — четвертому підпункту 3 пункту 6 цього Положення, і такі особи перебували за кордоном сукупно понад 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії».

Прочитано 159 разів

ГАЛЕРЕЯ