Ви тутМіська влада/Органи виконавчої влади/Відділи міськвиконкому/Відділ культури/Звіт відділу культури виконавчого комітету Мукачівської міської ради за ІІІ квартал 2019 року
П'ятниця, 04 жовтня 2019 13:05

Звіт відділу культури виконавчого комітету Мукачівської міської ради за ІІІ квартал 2019 року

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

 

Основні завдання відділу культури виконавчого комітету Мукачівської міської ради у ІІІ кварталі поточного року були направлені на забезпечення високоякісних культурних послуг для всіх верств населення, збереження та поширення соціокультурного простору міста, здобутків культури, покращення матеріально-технічної бази мережі культурно-мистецьких закладів, сприяння розвитку самодіяльної художньої творчості мешканців міста, організація та проведення на високому рівні міських масових заходів.

Протягом звітного періоду було прийнято ряд рішень Мукачівської міської ради та її виконавчого комітету, розпоряджень Мукачівського міського голови, що стосуються розвитку галузі культури.

Зокрема, внесено зміни до Положення про відділ культури виконавчого комітету Мукачівської міської ради та посадових інструкцій працівників відділу. Основні зміни стосуються поширення повноважень відділу на приєднані села Мукачівської міської об’єднаної територіальної громади.

Рішенням 60 сесії Мукачівської міської ради 7 скликання від 25.07.2019 року 1445 внесено зміни до міської комплексної Програми розвитку культури і мистецтв міста Мукачева на 2018-2020 роки, згідно з яким збільшено загальний обсяг фінансових ресурсів програми з 8 307 000,00 гривень на 8 505 000,00 гривень. Дані кошти вже цього року будуть направлені на на покращення якості культурно-мистецького життя міста, підтримки творчих особистостей, матеріально-технічної бази закладів культури і мистецтва.

Прийнято рішення виконавчого комітету Мукачівської міської ради “Про внесення змін до Положення про порядок оплати та надання пільг по оплаті за навчання в початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладах (школах естетичного виховання) міста Мукачева, затвердженого рішенням виконавчого комітету Мукачівської міської ради від 17.09.2018 року №259”, згідно з яким звільнено від оплати за навчання на 100% учнів, які отримують стипендію Мукачівської міської ради у галузі культури на відповідний навчальний рік.

Затверджено і список стипендіатів Мукачівської міської ради у галузі культури на 2019-2020 рік. За особисті здобутки у творчих фестивалях-конкурсах, мистецьких олімпіадах міжнародного, всеукраїнського та обласного рівнів, відповідно до рішення 61 сесії Мукачівської міської ради 7 скликання від 22 серпня 2019 року №1468, 13 учнів шкіл естетичного виховання отримуватимуть щомісячну стипендію у розмірі 1 000,00 грн.

Під час чергового засідання виконавчого комітету Мукачівської міської ради від 24 вересня 2019 року було затверджено рішення № 266 “Про затвердження вартості квитків для перегляду вистав комунального закладу “Мукачівський драматичний театр” (нова редакція)”. Зміни у рішенні стосуються квитків для глядачів категорії “діти” - вартість на всі дитячі (денні) вистави становитиме 50,00 гривень. Вартість всіх інших квитків залишається без змін.

Рішенням 61 сесії Мукачівської міської ради 7 скликання від 22 серпня 2019 року №1478 до мережі закладів культури та мистецтв, які підпорядковуються відділу культури виконавчого комітету Мукачівської міської ради, увійшла новостворена комунальна установа “Центр громадськості та національних культур”, головною метою діяльності якої є задоволення суспільних, соціальних та культурних потреб членів Мукачівської міської об'єднаної територіальної громади. З метою організації якісного функціонування даного закладу, рішенням 62 сесії Мукачівської міської ради 7 скликання від 26 вересня 2019 року №1528 до Центру громадськості та національних культур введено штатну посаду “Директор”.

Варто відзначити, що мистецьку освіту в місті забезпечують 4 початкові спеціалізовані мистецькі навчальні заклади (школи естетичного виховання), які надають державні гарантії естетичного виховання підростаючого покоління:

- дитяча школа мистецтв №1 ім. С. Мартона;

- дитяча школа мистецтв №2;

- дитяча художня школа ім. М. Мункачі:

- хорова школа хлопчиків та юнаків.

Культурно-дозвіллєві та інформаційні потреби населення забезпечують 6 установ:

- міський Будинок культури;

- центр культури і відпочинку “Паланок”;

- Центр громадськості та національних культур;

- Мукачівська міська централізована бібліотечна система;

- Мукачівський драматичний театр;

- Мукачівський історичний музей (знаходиться на самофінансуванні).

Структурним підрозділом відділу є централізована бухгалтерія.

На утримання вищенаведених закладів (окрім Мукачівського історичного музею, який знаходиться на самофінансуванні) у 2019 році з місцевого бюджету було передбачено — 35 774 062,00 грн. Використання коштів за 9 місяців складає 25 123 008,66 грн. Зокрема, із загального фонду використано 23 701966,47 грн.; використання коштів за спеціальним фондом, отриманих як оплата за послуги, що надаються бюджетними установами (а це надходження від батьківської плати, оренди приміщень та платних послуг) складає 1 421 042,19 грн. (в тому числі на виконання міської комплексної Програми розвитку культури і мистецтв міста Мукачева — 2 349 392,72 грн.).

З метою створення необхідних умов для позитивних змін у галузі культури міста 11 грудня 2018 року рішенням 51 позачергової сесії Мукачівської міської ради 7 скликання затверджено міську комплексну Програму розвитку культури і мистецтв міста Мукачева на 2018-2020 роки (нова редакція), зі змінами та доповненнями від 28 березня 2019 року (рішення 55 сесії Мукачівської міської ради 7-го скликання № 1349) та від 25 липня 2019 року (рішення 60 сесії Мукачівської міської ради 7-го скликання № 1445).

Загальний обсяг фінансових ресурсів програми становить 8 505 000,00 грн. На 2019 рік передбачено 3 390 000,00 грн.

Кошти, використані згідно міської комплексної Програми розвитку культури і мистецтв міста Мукачева у ІІІ кварталі поточного року були спрямовані на культурно-масову роботу, оплату стипендій Мукачівської міської ради учням мистецьких шкіл міста, матеріально-технічне забезпечення, модернізація матеріально-технічної бази закладів культури і мистецтв, підвищення кваліфікації працівників закладів культури і мистецтв.

Зокрема, протягом звітного періоду, за участі працівників та вихованців закладів культури і мистецтва, у тісній співпраці з національно-культурними товариствами, громадськими організаціями, спілками та об’єднаннями, за рахунок міської комплексної Програми розвитку культури і мистецтва на належному рівні було організовано та проведено ряд культурно-мистецьких заходів.

У липні за підтримки Мукачівської міської ради у міському парку Перемоги пройшов фестиваль духовної пісні, організатором якого виступила Мукачівська греко-католицька єпархія, протягом двох днів зі сцени звучали духовні пісні у виконанні хорів та колективів Закарпаття, хедлайнерами фестивалю стали гурти "Руснаки", "Чаламада" та "Рокаш".

Масштабна культурно-мистецька подія - фестиваль «З країни в Україну» відбувся у серпні. Для учасників фесту різних вікових категорій було розгорнуто чимало цікавих тематичних локацій, на яких можна було як гратись та навчатись, так і обмінятися книгами, поділитися власними ідеями, представити свої захоплення, почути тих, хто реалізував власні мрії, а ще почути багато цікавого, нового, прийняти участь у майстер-класах та драйвово запалювати під сучасну українську музику, яку дарували гурти з Мукачева, Житомира, Києва, ввечері була гарна нагода послухати чудовий концерт за участі: VERBA, One Light Inside, Nesprosta, ХАС BALAKLAVA, BLUES (CA) та KiRA MAZUR.

Популярністю серед творчої молоді користується і мистецький проект “Арт-платформа “, учасники якого, а це переважно творчі молоді люди з молодіжного центру "АRT-ZАЛЕЖНІСТЬ" та творчі колективи міста “Арт-лайн”, “Креатив” та інші під відкритим небом дарують свою творчість людям. Концертні програми з поезією, музикою і танцями відбулися у липні та вересні, зібравши чимало поціновувачів мистецтва.

Вже традиційними стали і концертні програми просто неба від Мукачівського військового оркестру, які радували містян та гостей міста яскравими концертними програмами.

Також на початку вересня на центральній площі Мукачева з концертною програмою виступив військовий оркестр оперативного командування «Захід», під час виступу якого звучали українські патріотичні пісні та музика, а також класичні твори українських та зарубіжних композиторів.

У День Незалежності на центральній площі Мукачева мукачівці мали чудову нагоду вчергове відчути красу і силу української музики і пісні - з нагоди Дня Незалежності України на центральній площі міста проведено три різнопланові концертні програми. По-особливому святково вітав мукачівців зі святом Мукачівський військовий оркестр, хорові колективи міста - народний жіночий хор "Ліра" міського Будинку культури (керівник Віра Удварі) та хор "Відгомін" громадських об'єднань "Союзу Українок" та "Просвіта" (керівник Наталія Добра), яскравими стали виступи талановитої молоді міста. Неймовірну вечірню концертну програму просто неба вже третій рік поспіль з народи Дня Незалежності подарував мукачівцям та гостям міста один з найкращих акапельних колективів країни - вокальний гурт "BREVIS". На організацію та проведення концертних програм (світлове та звукове забезпечення, виготовлення банера, встановлення сцени) витрачено 13 000,00 грн.

Вчергове об'єднав людей в одну велику творчу родину ХІІІ Мукачівський міський фестиваль національних культур “В родині єдиній”, на організацію та проведення якого (світлове та звукове забезпечення, друкована продукція, фотозйомка, транспортні перевезення, проживання та харчування учасників, рамки для дипломів) витрачено 104 790,00 грн. Протягом двох днів поспіль у міському парку Перемоги на сцені фестивального містечка культуру свого народу представляла багатонаціональна громада Мукачева та гості нашого міста.

Гарне дитяче свято відбулося на території Центру культури і відпочинку "Паланок". Концертна програма була насичена виступами дитячих творчих колективів та юних виконавців, веселі дитячі пісні чудово доповнювалися яскравими танцями. Дітки активно приймали участь у цікавих іграх та забавах, майстер-класі по виготовленню ляльки-мотанки. Малечу також розважали аніматори, малюючи аквагрим, пускаючи мильні бульбашки, даруючи гарний настрій.

Мукачівці мали чудову нагоду послухати виступ одного з найвідоміших українських колективів - Національного академічного ансамблю пісні і танцю "Гуцулія". Майже двогодинна концертна програма, неймовірна палітра гуцульської пісенної і хореографічної спадщини, невичерпні народні обряди і традиції, професійність і щирість душі кожного учасника і вцілому колективу "Гуцулії" - подарували просто незабутній вечір, неймовірні емоції і радість за такий колектив, який є гордістю нашої країни!

Міжнародному дню музики була присвячена концертна програма, з презентацією нового авторського альбому "Piano Energy", відомого піаніста-віртуоза і композитора Романа Шутка.

На високому професійному рівні проходять і різного роду культурно-мистецькі заходи, творчі зустрічі, концертні програми, конкурси, фестивалі, виставки, літературні зустрічі, конференції тощо безпосередньо у закладах культури і мистецтв.

Над змістовним проведенням дозвілля мукачівців активно працював у звітному періоді Мукачівський драматичний театр. Щонеділі на сцені театру проходили дві вистави - в обідню пору дитячі вистави для маленького глядача, вечірня програма складає репертуар із кращих театральних постановок для дорослих поціновувачів театрального мистецтва.

27 та 28 липня Мукачівський драматичний театр представить литовським шанувальникам театрального мистецтва виставу "Князь Корятович" в рамках Міжнародного проекту "Мости Мистецтва". Фестивальні дні для мукачівських театралів були насичені майстер-класами, обміном досвіду, спілкуванням з литовськими і українськими діячами культури. У вересні колектив театру з гастролями перебував у Грузії, де представив виставу “По-модньому” М. Старицького та дитячу виставу “Принцеса без горошини” (режисер-постановник Євген Тищук).

Щороку Мукачівський драматичний театр запрошує маленьких школяриків на безкоштовний показ дитячих вистав. Тож на початку навчального року першокласники мали чудову нагоду переглянути веселі та заодно й повчальні дитячі казки - виставу "Веселий фокусник" та музичну комедію “Принцеса без горошини”.

Працівники та колективи міський Будинку культури активно приймають участь у проведенні загальноміських свят. Зокрема на високому рівні проведено урочистості з нагоди Дня Незалежності України, ХІІІ Мукачівський міський фестиваль національних культур “В родині єдиній” тощо. У липні народний фольклорний колектив "Руснаки" виступив на 37 фестивалі лемківської культури "Лемківська ватра" у Польщі. На сьогоднішній день у будівлі колишнього Будинку офіцерів тривають активні ремонтні роботи під майбутній Палац культури і мистецтв.

Ще один заклад клубного типу - Центр культури і відпочинку “Паланок” об'єднує талановитих дітей та всіх, хто шанує звичаї і традиції, слово і пісню. При центрі активно займаються дівочий хор “Співочі серця” та хореографічний колектив “Паланок”, які є постійними учасниками різного рівня фестивалів-конкурсів, діють гуртки образотворчого мистецтва, по вивченню німецької мови та недільна школа. Традиційно щороку у літній період колективи центру гастролюють з концертним туром містами Європи. У липні, в рамках концертного туру містами Німеччини та Австрії, вокальні та хореографічні колективи центру культури і відпочинку "Паланок" вперше відвідали Нижню Саксонію, землю Тюрінген та завітали до багаторічних партнерів та друзів центру з Верхньої Австрії. Виступи наших талановитих дівчат, яких називають “юними посланцями миру” та “співочими серцями” з України із захопленням сприймали глядачі.

Дитячі школи мистецтв міста забезпечують творчий розвиток та естетичне виховання вихованців закладів. Період літніх канікул для творчих дітей відзначився не тільки відпочинком але й активними творчими гастролями.

Зокрема, у липні хор хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи приймав участь у Міжнародному мистецькому фестивалі в містах Несебр і Сонячний берег. Болгарія стала 21-ю країною в географії концертних подорожей хору.

У залах Мукачівської дитячої художної школи ім. М.Мункачі містяни та гості міста мали чудову нагоду ознайомитися з творчими роботами випускників мистецького закладу та персональною виставкою художниці, завідувачки навчальною частиною та викладача художньої школи Оксани Колесник.

Юні гітаристи, вихованці Мукачівської дитячої школи мистецтв №1 ім. С. Мартона, стали лауреатами перших премій Всеукраїнського фестивалю мистецтв “Зоряна брама”, а вихованка Мукачівської дитячої школи мистецтв №1 ім.С.Мартона, стипендіатка Мукачівської міської ради у галузі культури Анастасія Балог здобула першу премію Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики “Червона рута” у номінації “Популярна музика”.

З метою підтримки, стимулювання, розвитку талановитих та обдарованих дітей, які протягом навчального року досягли високих результатів на різного рівня фестивалях-конкурсах, кращим учням мистецьких закладів виплачуються стипендії виконавчого комітету Мукачівської міської ради у розмірі 1000 грн. У 2019/2020 навчальному році міською радою стипендію призначено 13 учням мистецьких шкіл. Також міською владою прийнято рішення про 100% звільнення стипендіатів міської ради від оплати за навчання у мистецьких закладах.

Мукачівська міська централізована бібліотечна система протягом звітного періоду активно надавала бібліотечні послуги, організовувала культурно-мистецькі та навчально просвітницькі заходи: у міській центральній бібліотеці ім. О. Духновича відбулися: творчий вечір-спілкування «Чи записують долю словами?» відомої мукачівської поетеси, прозаїка та художниці, члена Національної спілки письменників України, голови літературного об’єднання «Рідне слово», члена творчого об’єднання «Райдуга» та арт-клубу «Палітра-спектр», лауреатки Мукачівської міської літературної премії ім. Ю.Мейгеша та Мукачівської міської літературної премії ім. О.Духновича Тетяни Рибар; презентація дитячої книжки "Маленькі історії Дарчика та Міккі" мукачівської авторки Жанни Хоми. Благодійну акцію для міської бібліотеки з нагоди свого дня народження провела компанія клінінгових послуг "Попелюшка" - запросивши всіх небайдужих містян на родинний флеш-моб "Відмиємо фасад бібліотеки разом". Відчистивши з площі Кирила і Мефодія - мармурове облицювання фасаду будівлі.

У міській бібліотеці для дітей підходять до завершення роботи в рамках реалізації проекту громадських ініціатив "Бібліотека дитячих мрій "ЧІЗ". Тож вже зовсім скоро мрії юних читачів Мукачівської міської бібліотеки для дітей стануть реальністю, Зокрема змонтовано нову стелю, встановлено сучасне освітлення, пофарбовані стіни, проведено заміну міжкімнатних дверей та завершено роботи по укладанню ламінату та облицюванню підлоги і стін плиткою. Окрім того, замінено систему опалення. За рахунок міської комплексної програми закуплено нові сучасні меблі.

З метою підтримки та популяризації творчості місцевих митців, поетів, письменників, художників, музикантів з міської комплексної Програми розвитку культури і мистецтв міста Мукачева за звітний період профінансовано: відзначення ювілейних днів народжень: відомої мукачівської письменниці та художниці Тетяни Рибар (900, 00 грн.), художниці та завідувачки навчальною частиною Мукачівської дитячої художньої школи ім. Мункачі О. Колесник (1025,00 грн.), директора Центру культури і відпочинку “Паланок” М. Варварцевої (800,00 грн.). Також профінансовано палітурні роботи на видання книг мукачівських поетів, членів літературного об'єднання “Рідне слово” Богдана Сливчука “Сіль Землі” (15 000,00 грн.) та Михайла Шушкевича “Мукачево. Поезії і пісні” (13 700,00 грн.).

Головною метою міської комплексної Програми розвитку культури і мистецтва міста є розвиток галузі культури, підтримка діячів мистецтва, зміцнення матеріально-технічної бази.

Протягом звітного періоду, за рахунок міської комплексної Програми розвитку культури і мистецтв міста Мукачева було профінансовано поїздку народного хорового колективу Ліра” міського Будинку культури для участі у фестивалі ковальського мистецтва та народних промислів “Гамора” (с.Лисичево, Іршавського району) - 3 000,00 грн..

Варто відзначити, що за рахунок міської комплексної Програми розвитку культури і мистецтв міста Мукачева щороку проводиться якісне оновлення матеріально-технічної бази закладів культури і мистецтв та підтримка об'єктів у належному стані:

- для Мукачівської дитячої школи мистецтв №1 ім. С.Мартона придбано майстровий дворядний ксилофон, загальна вартість якого складає 30 000, 00 грн. А також виділено 6 000,00 грн. на придбання спеціальних стільчиків до клавішних інструментів (роялів, фортепіано) та струн для гітар.

- для Мукачівської дитячої школи мистецтв №2 придбано цифрове піаніно YAMAHA Clavinova CLP-635B з блоком живлення. Загальна вартість придбаного інструменту складає 59 300,00 грн.

- для Мукачівської міської централізованої бібліотечної системи в рамках реалізації проекту бюджету громадських ініціатив — Бібліотека дитячих мрій “ЧІЗ” (Читаємо. Інформуємо. Забавляємо) профінансовано витрати на поточний ремонт системи опалення, загальна вартість яких становила 197 994,00 грн. та витрати, пов'язані з придбанням нових дитячих меблів та обладнання, загальною вартістю 130 000,00 грн., а саме придбано 3 бібліотечні кафедри, 30 книжкових стелажів та 7 полиць, 12 столів та диван.

- для Центру культури і відпочинку “Паланок” придбано стрічкові штори та ламбрекени загальною вартістю 14 115,00 грн.

- для міського Будинку культури (зразкова естрадна студія) придбано ноутбук Mac Book pro-15, загальна вартість якого становила 17 150,00 грн. та килимове покриття для сцени вартістю 9 600,00 грн.

- для Мукачівського драматичного театру придбано виїздне звукове обладнання загальною вартістю 197 969,40 грн.

- здійснено оплату виконання робіт з технічної інвентаризації та виготовлення технічного паспорта Центру громадськості та національних культур на загальну суму 3 611,00 грн.

Загальна сума виплат стипендій Мукачівської міської ради талановитим учням мистецьких шкіл становить 13 000,00 грн.. (13 учнів 2019/2020 навчального року).

У ІІІ кварталі забезпечено участь працівників закладів культури і мистецтв у семінарах, тренінгах, курсах підвищень кваліфікації, творчих зустрічах, нарадах, з метою підвищення кваліфікації та обміну досвідом на загальну суму 3 000,00 грн.

Зазначимо, що працівникам закладів культури і мистецтв вчасно виплачується заробітна плата та матеріальна допомога при щорічній відпустці.

За 9 місяців поточного року немає заборгованості по оплаті за енергоносії та інші комунальні послуги. З метою раціонального використання енергоносіїв відділом культури виконавчого комітету Мукачівської міської ради ведеться їх систематичний облік та економія. Зокрема, закладами культури та мистецтв у даний період спожито електроенергії на 3,2 тис. кВт/год. менше, від встановленого ліміту (ліміт - 54,5 тис. кВт/год.; фактично спожито - 51,3 тис. кВт/год.), економія коштів складає 8,2 тис.грн. Щодо природного газу, за зазначений період даний вид енергоносіїв спожито в межах встановлених лімітів – 53,9 тис. куб. м. (ліміт - 54,0 тис. куб. м.). Використання послуг водопостачання, при ліміті у 0,9 тис. куб. м. становлять 0,7 тис. куб. м. Послуги водовідведення також не перевищили встановлений ліміт 4,0 тис. куб. м. та становили 3,6 тис. куб.м. Економія коштів за послуги водопостачання та водовідведення складає 2,8 тис.грн.

З метою підвищення рівня комфорту перебування в закладах культури, окрім покращення матеріально-технічної бази проводяться і поточні ремонти. Зокрема, за звітній період з міського бюджету, окрім міської комплексної Програми розвитку культури і мистецтва міста Мукачева на 2019 рік, на поточний ремонт сходів Мукачівської дитячої художньої школи ім. М. Мункачі було виділено 110 549,00 грн.

З метою заощадження коштів у І півріччі 2019 року відділом культури виконавчого комітету Мукачівської міської ради було проведено у системі електронних закупівель Прозорро дві надпорогові закупівлі (закупівлі на суму понад 200 тис. грн.. товари/послуги і 1,5 млн роботи). Очікувана вартість закупівель становила 1 305 000,00 грн. За результатами закупівель укладено 2 договори на загальну суму 1 206 880,00,00 грн. Сума економії коштів становить 98 120,00 грн.

Закупівлі, здійснені без використання системи Прозоро - 240 (на суму 1 352 134,59 грн.). Опубліковані звіти про укладені договори - 36 (на суму 2 272 840,32 грн.).

Мукачівський історичний музей, в оперативному управлінні якого знаходиться найпопулярніша і найвідвідуваніша туристична родзинка Мукачева - Мукачівський замок “Паланок”, за ІІІ квартал відвідали 91 844 особи (відвідування за 9 місяців поточного року становить 196 445 осіб), з них: 56 386 - дорослих, 12 396 - пільгові категорії (студенти, пенсіонери), 38 781 - дітей, 8 096 - безкоштовно (учасники АТО, інваліди І, ІІ груп, інваліди війни, чорнобильці, діти-сироти та ін.).

Фінансування даного закладу здійснюється за рахунок коштів спеціального фонду місцевого бюджету, який формується за рахунок надходжень від плати за послуги та орендної плати.

З метою залучення додаткових коштів, спрямованих на покращення матеріально-технічної бази, оновлення фондів Мукачівського історичного музею та культурного обслуговування відвідувачів з 15 квітня зросла вартість платних послуг закладу. Відповідне рішення було прийнято під час чергового засідання виконавчого комітету Мукачівської міської ради..

Зазначимо, що планові доходи Мукачівського історичного музею на 2019 рік за спеціальним фондом місцевого бюджету становлять 13 000 000,00 грн. Фактично у ІІІ кварталі надійшло доходів 4 621 516,75 грн., здійснено видатків на загальну суму – 1 952 319,02 грн. Основні видатки на забезпечення повноцінного функціонування установи були направлені на: придбання господарських товарів, обладнання та інвентарю, електротоварів та будівельних матеріалів на суму 75 667,82 грн.; оплату електроенергії – 327 050,00 грн.; вивіз сміття – 3 646,60 грн.; оплату послуг централізованої сигналізації та фізичної охорони – 31 921,20 грн. Придбання дошки хвойної обрізної – 9 720,00 грн.; виготовлення афіш та інформаційного стенду – 2 464,00 грн.; виготовлення мап-путівників та листівок про Мукачівський Замок – 2 332,00 грн.; придбання сувенірної продукції – 61 220,40 грн.; оплачено за рекламні послуги – 7200,00 грн.; оплату ПДВ – 595 525,00 грн.

Працівники Мукачівського історичного музею активно працюють над реконструкцією древньої історичної пам'ятки міста та благоустроєм території. Активні роботи проходили по всій території, здійснено ремонт мосту, що з'єднує Нижній та Середній двір замку. З метою дотримання безпеки відвідувачів, було замінено весь дерев'яний настил та встановлено нові поручні.

З 1 вересня стартував Проект програми транскордонного співробітництва ЄС "SMART Museum", участь у якому приймає і Мукачівський історичний музей. Тривала і копітка підготовча робота завершилася підписанням грантової угоди, яка передбачає два роки на реалізацію неймовірно цікавих і змістовних заходів. В рамках проекту передбачено проведення капітального ремонту та реставрації будівель Нижнього двору замку "Паланок", створення нових експозицій з використанням сучасних цифрових технологій.

Вийшла друком у газеті “Мукачево” стаття наукового працівника музею Олександра Цільо “Княгиня Софія Баторі – володарка Мукачівського замку”.

Насиченим був квартал і на культурно-мистецькі події та події світського характеру. 87 закоханих пар обєднали свої долі у замку “Паланок” скориставшись послугою “Шлюб за добу”. Військовий оркестр Мукачева радував концертними програмами відвідувачів замку на Східному Бастіоні та у Верхньому дворі замку. Дню Незалежності присвятили святковий флеш-моб участь у якому взяли відвідувачі та працівники музею. Чимало гостей завітало і на благодійний концерт “Я хочу жити!” в підтримку важкохворої мукачівки Кристини Качур. Заради спільної мети — допомоги хворій молодій жінці, чимало творчих колективів та виконавців нашого міста та краю відгукнулися на заклик про допомогута подарували у замку “Паланок” неймовірний концерт.

Вже вдруге у виставкових залах Мукачівського історичного музею експонувалася виставка робіт талановитого художника, директора приватної художньої школи «ROM-ART» Тиберія Йонаша та юних вихованців цієї школи. До уваги поціновувачів мистецтва було представлено близько ста кращих творчих робіт, наповнених колоритом і світлом, яскравими фарбами, чуттєвістю і запальним темпераментом ромської душі.

Визначною подією для міста та краю в цілому стало урочисте відкриття у Мукачівському історичному музеї музею авторських робіт відомого закарпатського художника, академіка Академії мистецтв України Володимира Микити. де буде представлено понад сотню полотен митця різних років. Святкова подія зібрала чимало поважних гостей, як представників влади так і культурно-мистецького простору. Музей працює в одній з галерей замку, на другому поверсі будівлі Верхнього двору.

Відділ культури виконавчого комітету Мукачівської міської ради

Прочитано 152 разів

ГАЛЕРЕЯ