Ви тутМіська влада/Органи виконавчої влади/Відділи міськвиконкому/Відділ культури/У Мукачівському замку "Паланок" презентували проект "Смарт музей"
Вівторок, 19 листопада 2019 13:42

У Мукачівському замку "Паланок" презентували проект "Смарт музей"

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

 

18 листопада у Мукачівському історичному музеї відбулася презентація проекту "Смарт Музей – сучасні форми представлення культурної спадщини". Про те, що очікує на його учасників, а це - три музеї в Словаччині, два в Угорщині та один в Україні - Мукачівський замок "Паланок", учасникам прес-конференції розповіли: Євгеній Лукша, голова правління ГО Асоціація "Ужгород – ХХІй вік", менеджер проекту "Смарт Музей"; Михайло Белеканич, директор Мукачівського історичного музею; Ксенія Охотник, координатор проекту "Смарт Музей" та представники партнерських організацій з Угорщини та Словаччини.

"Смарт-музей" реалізовується за підтримки Європейського Союзу в рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства "Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020" та спрямований на залучення мешканців та гостей цільових регіонів до вивчення культури та історії у сучасному інтерактивному форматі.

На реалізацію цікавих і змістовних заходів, до яких залучені Мукачівський історичний музей (Замок "Паланок"), Кошицький самосправний край та Агенція регіонального розвитку Кошице у Словаччині, а також Музей ім. Германа Отто (м. Мішкольц) та Керуюче бюро замку Фюзер в Угорщині передбачено два роки. На музеї очікують реставраційні роботи, дослідження, створення нових експозицій з використанням сучасних цифрових рішень і технологій, навчання і обмін досвідом, інтерактивна анімація та уроки краєзнавства для дітей в ігровій формі та багато іншого.

Загальний бюджет проекту становить 800 тисяч євро. Сума гранту Європейського Союзу 721 тисяча євро, з яких партнери в Україні отримають близько 280 тисяч євро.

За словами директора Мукачівського історичного музею Михайла Белеканича на замок "Паланок", в рамках проекту, шляхом спів-фінансування передбачено 108 тисяч євро, з яких 25 тисяч - кошти Мукачівського історичного музею. За грантові гроші - 80 тисяч євро капітально відреставрують два корпуси у нижньому дворі замку загальною площею близько 400 кв. метрів. Насамперед тут повністю планують перекрити дах, укріпити фасади стін, замінити вікна та двері. Капітальний ремонт приміщень заплановано як всередині, так і зовні корпусів. Після ремонту кімнати приміщень наповнять новими смарт-експозиціями, зокрема, тут планують в подальшому облаштувати кінотеатр, де демонструватимуть відео-фільми про історію "Паланку", в планах також інтерактивна анімація та уроки краєзнавства для дітей в ігровій формі, у верхньому дворі замку хочуть створити експозицію замку "Паланок" у вигляді 3D-моделей, придбають Touch Screen монітори та закуплять відповідну техніку, що дозволить екскурсоводам цікавіше розповідати про історичну фортецю. Також планують придбати два спеціальні широкоформатні екрани, на яких демонструватимуться відео- та фотоматеріали про музеї, які є учасниками проекту.

Відділ культури виконавчого комітету Мукачівської міської ради

Прочитано 78 разів

ГАЛЕРЕЯ