Ви тутМіська влада/Органи виконавчої влади/Відділи міськвиконкому/Юридичний відділ/Визнання права власності на об’єкт незавершеного будівництва нормами законодавства не передбачене
Вівторок, 19 червня 2018 15:25

Визнання права власності на об’єкт незавершеного будівництва нормами законодавства не передбачене

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

 

Частиною 2 статті 331 Цивільного кодексу України встановлено, що право власності на новостворене нерухоме майно виникає з моменту завершення будівництва. Якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації.

Відповідно до Постанови Верховного Суду України у справі № 6-159 цс15 від 27.05.2015 року, визнання права власності на об’єкт незавершеного будівництва, не прийнятого в експлуатацію, в судовому порядку нормами Цивільного кодексу України чи іншими нормативними актами не передбачено.

Окрім цього, статтею 1218 Цивільного кодексу України встановлено, що до складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. Умовою для переходу в порядку спадкування права власності на об’єкти нерухомості є набуття спадкодавцем зазначеного права у встановленому законодавством України порядку. Відтак, у разі спадкування, спадкоємець вправі звернутись до суду виключно з вимогою про визнання за ним права забудовника з правом введення об’єкта в експлуатацію.

Юридичний відділ

Прочитано 3789 разів
Юридичний відділ

пл. Духновича, 2, каб. № 68,

тел. 5-41-80

email: law.city_council@keeper.ua

ГАЛЕРЕЯ