Ви тутМіська влада/МІСЬКА РАДА/В місті провели громадські слухання щодо перейменування міста Мукачеве на Мукачево
П'ятниця, 11 березня 2016 16:44

В місті провели громадські слухання щодо перейменування міста Мукачеве на Мукачево

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

З ініціативою виступив міський голова Андрій Балога. Для цього було створено комісію у складі 25 чоловік з числа представників освіти, науки, культури, засобів масової інформації, громадських організацій та інших.

Причиною проведення  обговорення щодо перейменування міста Мукачево є усунення розбіжностей з назви міста.

«Є багато думок. Тому й прийнято рішення провести слухання, почути пропозиції громади міста. Для нас звична назва Мукачево. Але класифікатор об`єктів адміністративно-територіального устрою України подає іншу назву . Ми ж хочемо, щоби і на рівні країні була вірна назва нашого міста – Мукачево. Процедура з перейменування міста, яка запропонована дозволить виправити цю ситуацію», - вважає міський голова.

До початку 2016 року у паспортах громадянина України, які видавися жителям міста зазначалася назва Мукачево. На офіційних документах - теж зазначено Мукачево.

З початку 2016 року у зв’язку з приєднанням місцевих органів виконавчої влади (Державна міграційна служба, міськрайонне управління юстиції, РАЦСу) до єдиної інформаційно-аналітичної системи управління міграційними процесами, яка використовує дані державного класифікатора об’єктів адміністративно-територіального устрою почали видаватися паспорти громадянина України з назвою міста Мукачеве.

З своїми думками ділилися присутні. На громадських слуханнях більшість активістів, серед яких є історики та міська інтелігенція, підтверджують, що історична назва нашого міста - Мукачево, яка використовувалась на офіційних документах протягом всього 20 ст.

Так, громадський активіст Ірина Янцо обґрунтувала назву міста. На її думку – вірно називати його саме Мукачево, адже мешканці міста саме так і називають своє поселення.

Кандидат географічних  наук Ганна Машіка зазначила, що в історичних документах минулого століття є чимало доказів, що місто мало назву саме Мукачево. Й історично справедливо називати його саме так.

Культуролог Ілля Греба теж зазначає, що в побуті всі називають місто Мукачево. Тому назву Мукачеве треба змінювати на Мукачево. «В головах людей іншої назви не було. Більше того, чимало мовознавці зазначають, що назва Мукачеве – штучно вигадана», - каже Греба.

Член Національної спілки журналістів Володимир Мерцин стверджує, що фактично держава визнає назву Мукачево, адже це історична справедлива назва. На його думку, в цьому питанні є й політична складова.

Голова ради Почесних громадян Мукачева Євген Федів зазначив, що рада однозначно підтримує рішення про перейменування міста. «Ми, люди старшого віку ніколи не чули про назву Мукачеве. Це нами не сприймається. Як і більшості мешканцям міста», - каже Євген Федів.

За результатами обговорення прийнято рішення подати пропозиції міській раді прийняти рішення щодо перейменування міста Мукачеве на Мукачево. Опісля питання буде розглянуто обласною радою, а остаточне рішення – за Верховною Радою України.

Мукачівська міськрада

Прочитано 1679 разів

ГАЛЕРЕЯ