Ви тутМіська влада/МІСЬКА РАДА/Михайло Лабош: «Центральна влада намагається знищити систему профтехосвіти»
Вівторок, 15 березня 2016 13:34

Михайло Лабош: «Центральна влада намагається знищити систему профтехосвіти»

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

Сьогодні в Мукачівській міськраді відбулося засідання постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку (голова комісії Михайло Лабош). На порядку денному питання "Про внесення змін до бюджету м.Мукачева на 2016 рік". Йшлося про питання фінансування системи профтехосвіти.

Начальник управління фінансового управління міськвиконкому Мар’яна Тоба зазначала, що для фінансування трьох закладів профтехосвіти  в місті необхідно більше 41 млн. на рік. «Це майже всі вільні залишки міського бюджету. Наразі ці кошти передбачені на потреби громади – розвиток інфраструктури, проведення благоустрою».

Перший заступник міського голови Ростислав Федів зазначив, що  законом передбачалося   передати майно закладів з державної в комунальну власність. «Уряд цього не виконує, натомість громаду хочуть зобов’язати виконати закон у частині фінансування. Наразі з керівниками закладів укладені контракти з міносвіти і саме міністерство має оплачувати їм зарплати», - констатує посадовець.

Депутат міськради Роберт Іванчо зазначає, що у випадку фінансування з міського бюджету закладів профтехосвіти в місті не залишиться коштів на жодну програму розвитку.  «Чого громадам не передають майно як передбачено законом? Ми готові утримувати майно, але якщо воно буде у власності громади.А наразі як фінансувати ПТУ? З чого зняти кошти – з харчування дітей у школах, не ремонтувати дороги, не виділяти кошти на медикаменти пацієнтам у лікарні, не виділяти кошти на лікування дітей хворих на рак? Чи хоче цього громада міста? Звісно ж ні», - каже народний обранець.

Критично висловився й щодо питання фінансування закладів й Віталій Гільтайчук, заступник міського голови-начальник управління міського господарства. За його словами лише на ремонт моста по вулиці Матросова необхідно більше 40 млн. гривень. «В нас є проекти на мільйони гривень щодо фінансування ремонту доріг в місті. Чому місто має фінансувати видатки держави? Чому на нас перекладають проблеми загальнодержавного характеру?»

Голова комісії Михайло Лабош  зазначає - комісія у прийняті рішень має керуватися Конституцією України, Бюджетним кодексом. «Ми будемо керуватися Основним законом і там вказано, що всі витрати органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, компенсуються державою.Обласна рада має долучитися до цієї проблеми. Інші міста – Ужгород, Берегова та Хуст отримали додаткові преференції, Мукачево – жодної. Держава маніпулює місцевими органами влади. Це нечесно до територіальних громад. Чого ми маємо фінансувати видатки, якщо це функція центральних органів влади? Це шлях до руйнування профтехосвіти. Наразі можу резюмувати - руками місцевої влади центральні органи влади хочуть знищити систему профтехосвіти».

На комісії було прийнято рішення про вивчення потреб часткового фінансування закладів. Питання буде розглянуто на засідання комісії в четвер, до початку проведення позачергової сесії.

Мукачівська міськрада

Прочитано 1060 разів

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація