Ви тутМіська влада/МІСЬКА РАДА/В Мукачеві урочисто переведуть годинники на історичних вежах на літній час
Середа, 23 березня 2016 14:19

В Мукачеві урочисто переведуть годинники на історичних вежах на літній час

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

Сьогодні у Мукачеві відбулася прес-конференція за участі директора туристичного інформаційного центру - Максима Адаменка. Під час зустрічі з журналістами він розповів про захід, який відбудеться в Мукачеві в суботу, 26 березня, приурочений зміні часу з зимового на літній.

Таке урочисте дійство пройде вперше не тільки в Мукачеві, а й в Україні. За словами головного організатора свята, для проведення заходу в місті над Латорицею все є.

"В самому центрі - три історичні вежі, кожна з них має свій годинник, а на двох будівлях є навіть механічні і старовинні годинники, які працюють до сих пір. Для мукачівців це може бути цікава подія, оскільки можна буде більше дізнатися про історію цих споруд," - зазначив Максим Адаменко.

Свято розпочнеться біля ратуші, якій більше 100 років, продовжиться біля греко-католицької церкви, будівництво якої закінчилося всередині 19 століття. Останній пункт зустрічі - це римо-католицька церква Святого Мартина.

"В зв'язку з тим, що в цьому році католицький Великдень збігається з днем зміни часу, тому ця церква не буде приймати участь у повному обсязі у нашому дійстві, оскільки там відбуватимуться пасхальні служби,"- пояснив Максим Адаменко.

За попередніми планами на кожну вежу підніметься хлопець та дівчина і разом з годинникарем урочисто переведуть стрілки годинників.

"Мета цього заходу просвітницька, адже багато мукачівців не знають історію свого міста. Костел Святого Мартина перехожі часто називають церквою, біля якої зупиняються маршрутні автобуси. А те, що там є механічний годинник, якому більше 400 років - мало кому відомо", - зауважив Максим Адаменко.

Свято буде розпочинатися о 21:00 біля Мукачівської ратуші.

Що стосується наступних культурно-масових дійств, то за словами Максима Адаменка вже сьогодні підписано розпорядження про створення оргкомітету, який буде протягом року працювати над культурними подіями в місті Мукачево.

Прочитано 459 разів

ГАЛЕРЕЯ