Ви тутМіська влада/МІСЬКА РАДА/У Мукачеві відзначили Йом ха-Шоа
Понеділок, 24 квітня 2017 13:00

У Мукачеві відзначили Йом ха-Шоа

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

День Катастрофи і Героїзму або День пам’яті жертв Голокосту відзначається в Ізраілі та по всьому світу 27 нісана за єврейським календарем.

Ця дата була запропонована першим прем’єр-міністром Ізраілю Давидом Бен-Гуріоном у пам’ять про повстання проти гітлерівців у Варшавському гетто (19 квітня - початок червня 1943 року).

О 10.00 год. по всій країні лунає протягом двох хвилин сирена. Всі, хто її чують, встають із своїх місць і дві хвилини стоять мовчки, згадуючи жертв фашизму. Припиняють рух пішоходи та велосипедисти, виходять з машин водії.

Після сирени в Єрусалимському музеї Голокосту “Яд ва-Шем”, біля пам’ятника повстанцям Варшавського гетто, проходить офіційна церемонія Йом ха-Шоа. Також траурні заходи проходять біля меморіалів жертвам нацизму в різних містах, в школах, громадських місцях і на військових базах.

В синагогах і культурних центрах запалюють шість свічок — у пам’ять про шість мільйонів євреїв.

У 1968 році прем’єр-міністр Ізраїлю Леві Ешколь вперше в цей день провів урочисте нагородження ветеранів медаллю “Борець з нацизмом”.

Цього року, День Катастрофи припав на 23-24 квітня. Тож, у неділю, 23 квітня, у Мукачеві також вшанували пам’ять мільйонів жертв Голокосту запаленими свічками та лампадками, молитвою та хвилиною мовчання.

У нашому місті під час Другої світової війни було влаштовано три гетто, звідки у травні 1944 року майже 30 тисяч євреїв були відправлені до сумнозвісного концтабору Освенцім, де були жорстоко вбиті.

Пам’ятаймо! Біль інших людей - наша біль!

Відділ інформаційно-аналітичних комплексів

виконавчого комітету Мукачівської міської ради

Прочитано 455 разів

ГАЛЕРЕЯ