Ви тутМіська влада/МІСЬКА РАДА/Мукачево відвідує делегація з угорського міста-побратима Добош
Середа, 26 квітня 2017 14:41

Мукачево відвідує делегація з угорського міста-побратима Добош

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

Сьогодні в місто завітала делегація з угорського міста-побратима Добош. В міськраді відбулася зустріч міського голови Мукачева Андрія Балоги та міського голови Добоша Золтана Кевсегі. Участь взяли й перший заступник міського голови Ростислав Федів, депутат міськради Степан Шинк, начальник відділу освіти, молоді та спорту міськвиконкому Катерина Кришінець-Андялошій, начальник відділу культури міськвиконкому Ірина Калій.

Угоду про співпрацю та встановлення партнерства було підписано майже рік тому. Це вже 14 європейське і 7 угорське місто-побратим Мукачева.

Міста співпрацюють в освітній галузі вже не перший рік. Активно контактує ЗОШ №3 ім. Ф. Ракоці II Мукачева з училищем ім. Жужанни Кошут міста Добош. Протягом року проводився обмін досвідом між учнями та викладачами освітніх закладів через навчальні поїздки. Саме завдяки таким контактам, Мукачево перейняло досвід і проваджує його в освітніх закладах: втілюються проекти еко-дитсадків, в освітніх закладах облаштовують соляні та фізіотерапевтичні кімнати.

Сьогодні в ході зустрічі йшлося про налагодження контактів між підприємствами, підприємцями.

Андрій Балога поділився планами розвитку інфраструктури міста. А їх чимало – це і старт будівництва нового ЦНАПу, і відкриття нового дитсадка, завершення реконструкції Будинку школяра та Палацу культури. Влада акцентує увагу і на збільшення дохідної частини бюджету міста. Якщо у 2015 році Мукачево мало власних доходів 225 млн. гривень, то цьогоріч ця цифра буде вдвічі більшою. І це дозволяє розвивати інфраструктуру міста.

Золтан Кевсегі в свою чергу зазначив, що вони прагнуть підтримувати динаміку відносин. Готові співпрацювати в галузі комунального господарства, і вже незабаром наші фахівці вивчатимуть досвід роботи їх підприємства з водопостачання. В планах міста відкриття нового спортивного комплексу. Слід відзначити, що них уряд більше уваги приділяє підтримці місцевих громад. Лише на розбудову доріг з державного бюджету Добош отримає мільярд форинтів. Також влада міста хоче заручитися підтримкою держави у зведенні стартап-центру.

Керівництво Мукачева запропонувало угорським партнерам спільно брати участь в грантових проектах. Місто має кілька проектів, які можуть бути втілені за фінансової підтримки уряду Угорщини та грантові кошти ЄС. Заявки спільно подаватимуть міста-побратими.

Також обговорено можливість відпочинку влітку школярів-переможців олімпіад Мукачева в Угорщині. А вже у травні мистецькі колективи Добоша візьмуть участь у фесті «Смарагдові витоки», який проходитиме в Мукачеві.

Мукачівська міськрада

Прочитано 910 разів

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація