Ви тутМіська влада/МІСЬКА РАДА/Різдво Христове за григоріанським і новоюліанським календарем
П'ятниця, 25 грудня 2015 11:13

Різдво Христове за григоріанським і новоюліанським календарем

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

У п’ятницю, 25 грудня, католики, а також більшість протестантських і православних церков світу святкують Різдво Христове. У понад 100 країнах це свято є державним.

Римо-католицька церква, а також більшість протестантських церков світу святкують Різдво Христове за Григоріанським календарем — 25 грудня.

 

vertep01

Константинопольська (крім афонських ченців), Антіохійська, Олександрійська, Кіпрська, Болгарська, Румунська, Грецька та низка інших православних церков святкують Різдво за Новоюліанським календарем, який до 1 березня 2800 року збігатиметься з Григоріанським календарем. Таким чином, ці православні церкви також будуть святкувати Різдво 25 грудня.

Російська, Єрусалимська, Сербська, Грузинська православні церкви і афонські ченці, а також східні християнські церкви святкують Різдво за Юліанським календарем (за старим стилем) – 7 січня. Цього дня святкують Різдво також УПЦ КП, УАПЦ, УПЦ МП і УГКЦ (українські парафії).

У Вірменській апостольській церкві Різдво святкується 6 січня, в один день із Хрещенням Господнім — під загальною назвою Богоявлення.

vertep02

Прочитано 841 разів

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація