Ви тутМіська влада/МІСЬКА РАДА/Мукачево стало містом № 1 в країні щодо забезпечення прав учасників АТО
Середа, 02 серпня 2017 15:07

Мукачево стало містом № 1 в країні щодо забезпечення прав учасників АТО

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Про створення асоціації АТОшників міста Мукачева, процес надання земельних ділянок учасникам АТО, активну співпрацю з Мукачівською міською радою, проблемні питання та їх оперативне вирішення - у розмові з керівником ГО “Спілка АТО Мукачівщини” Володимиром Васьком.

- Пане Володимире, коли була створена асоціація АТОшників міста Мукачева і якими питаннями вона займається?

Офіційно наша організація була зареєстрована у вересні 2015 року і має назву ГО “Спілка учасників АТО міста Мукачева та Мукачівського району” або ж “Спілка АТО Мукачівщини”. Основне завдання нашої громадської організації - захист прав учасників АТО, які діють згідно закону України про статус учасника бойових дій.

Спілка на сьогоднішній день нараховує більше 1000 чоловік. Ми ведемо системну роботу уже більше двох років і поступово вирішуємо питання, на які держава не особливо звертає увагу. Раз на рік я проводжу загальні збори з учасниками АТО, запрошую керівництво міста і ми обговорюємо проблемні питання. Під час таких зустрічей учасники АТО також дізнаються про всі зміни в законодавстві щодо їх прав. Здебільшого це зміни, які стосуються реєстрації, перереєстрації, оформлення документів, санаторно-курортного лікування, психологічної реабілітації, субсидій тощо.

- За більш, ніж два роки існування асоціації АТОшників міста Мукачева, що конкретного вдалося зробити для цих людей?

З моменту створення громадської організації ми визначили для себе основний пріоритет - це надання земельних ділянок для будівництва учасникам АТО.

Станом на сьогодні, завдяки міській владі Мукачева та Андрію Балозі особисто, 646 учасників АТО вже володіють правом отримання земельної ділянки в межах міста Мукачева.

Згідно першого розподілу земельних ділянок 228 учасників АТО уже отримали земельні ділянки на вулиці Берегівська-бічна, а 420 чоловік - на вулиці Івана Франка.

Щодо питань охорони здоров'я та соціального захисту, то тут проблем немає взагалі. Працівники цих установ завжди готові допомогти.

Зазначу, що продуктивними для нас були і 2015 - 2016 роки в плані того, що завдяки управлінню праці та соціального захисту міськвиконкому учасники АТО безкоштовно отримали водійські права категорії “В”. Більше 150 людей за менше, ніж два роки отримали ці документи. Це був справжній резонанс, і Мукачево виступило генератором цього процесу.

- Як відбувається процес оформлення документів на право власності і як довго потрібно на них чекати?

Спілка бере активну участь в процесі оформлення документів, щоб учасник АТО не витрачав час для відвідування різних установ. Учасник АТО повинен прийти до нашої громадської організації, ми йому допомагаємо в оформленні документів, а потім звертаємося в “Закарпатгеодезцентр” і чекаємо результатів. Далі в телефонному режимі сповіщаємо учасників АТО про те, що треба прийти знову до нас і підписати проектну документацію.

Зазначу, що за сприяння міського голови Андрія Балоги ми ввели в дію механізм, згідно якого частина коштів з одноразової допомоги учасника АТО, тобто 200 грн., сплачується за оформлення документів. Інші 500 грн. учасник АТО отримує на свій рахунок.

Взагалі, черга на отримання земельної ділянки існує з травня 2014 року і тільки зараз вона підходить до свого завершення. Я вважаю, що це велике досягнення, і місто Мукачево справді є містом номер один в країні в плані допомоги учасникам АТО. Велика заслуга в цьому міської влади. Хочу наголосити на тому, що на сьогоднішній день учасники АТО з Мукачева земельними ділянками для будівництва, садівництва та для ведення сільського господарства забезпечені практично на 70%.

Допомога надається й на лікування важкохвортих. Нещодавно ми зіштовхнулися з ситуацією, коли термінових коштів для операції дитини в Києві потребувала учасниця АТО. Її прохання було вирішене оперативно, протягом тижня. Тож мені, як керівнику асоціації АТОшників міста Мукачева, дуже приємно, що нам ідуть на зустріч і миттєво реагують на всі проблемні питання.

- Якими пільгами у Мукачеві користуються діти учасників АТО?

І у минулому, і в цьому році через структури міськвиконкому надавалися путівки для дітей учасників АТО, які мали можливість відпочити більше 20 днів в різних дитячих таборах. Наразі ця тенденція продовжується, і у нас уже є перші 10-12 дітей, які безкоштовно поїдуть найближчим часом на оздоровлення в літні табори Закарпатської області. Минулого року, також безкоштовно, діти загиблих воїнів АТО були закордоном на відпочинку в Угорщині.

- Які плани Ви, як керівник асоціації АТОшників міста Мукачева, ставите перед собою на найближче майбутнє?

Для мене зараз основний пріоритет - до кінця цього року вирішити земельне питання щодо учасників АТО в місті Мукачево. На даний момент у нас залишилося близько 150 чоловік, які ще не отримали земельні ділянки. Попередньо, я мав розмову з міським головою Андрієм Балогою, який запевнив, що до кінця 2017 року це питання буде вирішене. Таким чином, Мукачево стане прикладом для інших міст України, бо у нас перестане існувати проблема надання земельних ділянок учасникам АТО. Наше місто і зараз лідирує у цьому питанні, а до кінця року ми доведемо всім, що згуртована робота дає реальні результати.

Прочитано 688 разів

ГАЛЕРЕЯ