Ви тутМіська влада/МІСЬКА РАДА/В Мукачеві побувала делегація Швеції для обміну досвідом у сфері впровадження відновлювальної енергетики
Четвер, 05 жовтня 2017 10:03

В Мукачеві побувала делегація Швеції для обміну досвідом у сфері впровадження відновлювальної енергетики

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

У складі делегації Арне Андерсон, директор теплоелектростанції Miljöteknik, Ян Франсон, представник лісової гімназії, Аке Карлсон, міський голова міста Уппвідінге, Кент Густавфон, представник теплоелектростанції Värmeteknik Syd, Джим Йохансон, професор кафедри лісових та деревообробних технологій, університет Ліннеус та Горан Густавсон, представник Енергетичного Агентства Південної Швеції. В Мукачеві вони провели зустріч з міським головою Андрієм Балогою та президентом асоціації «Український Пелетний Союз» Миколою Коломийченком.

Досвідом впровадження енергозберігаючих технологій ділився міський голова. Свого часу місто одним з перших в країні відмовилося від послуг теплоенергопостачальних компаній, впровадивши в місті індивідуальне опалення. А всі заклади бюджетної сфери було переведено на опалення модульними котельнями. Наразі більша частина й промислових підприємств перейшла на обігрів приміщень відновлювальними видами енергії. В першу чергу це стосується підприємств з іноземними інвестиціями. При зведенні в місті нових та реконструкції діючих бюджетних закладів першочергово ставиться завдання з впровадження енергозберігаючих технологій. В останні роки школи та дитсадки міста вже починають опалювати альтернативними видами енергії – пелетами. І такий масштабний проект втілюється в більшості освітніх закладів. Це не лише економічно доцільніше, але й зменшує залежність від енергетичних монополій. Окрім того в Мукачеві за ініціативи міської влади створюють інформаційно-навчальний центр з енергоефективності та відновлюваних джерел енергії. Центр буде проводити навчання місцевого населення, чиновників, ОСББ, студентів, школярів, представників бізнесу та промисловості. Фахівцями вже розроблені курси та навчальні програми. Перевага центру в тому, що тут буде представлено й демонстраційне обладнання, - запевнила присутніх керівник центру Лілія Гвоздьо. Створюється лабораторія сучасного обладнання, де будуть представлені теплові насоси, сонячні панелі, новітні котли та інше обладнання. Партнерів із Швеції запросили долучитися до проекту, на що отримали попередню згоду.

Гості із Швеції схвально оцінили досвід Мукачева в провадженні новітніх енергозберігаючих технологій. Також вони відзначили, що готові долучатися до програм, які розробляє Мукачево в цій галузі.

Мукачівська міськрада

Прочитано 435 разів

ГАЛЕРЕЯ