Ви тутМіська влада/МІСЬКА РАДА/В Мукачеві депутати обговорили проект створення Будинку Національних спільнот
Вівторок, 26 січня 2016 17:48

В Мукачеві депутати обговорили проект створення Будинку Національних спільнот

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Сьогодні відбулося спільне засідання депутатських комісії з питань комунальної власності та земельних відносин та комісії з питань освіти, культури, молоді і спорту та духовного розвитку, на якому обговорили один з проектів рішення, що виноситься на розгляд чергової сесії - «Про створення Будинку Національних спільнот».

 

Нагадаємо, що на початку року до міської влади звернулися керівники 11 національно-культурних товариств та громадських організацій міста Мукачева з пропозицією створити в місті Будинок Національних спільнот.

«Ми, голови громадських організацій та товариств, представників багатонаціональної громади міста, звертаємось із проханням щодо надання можливості працювати організаціям і товариствам в умовах, які б відповідали нашій професійній діяльності. Таким чином можна вирішити майже 80% проблемних моментів, з якими зустрічаються товариства у процесі своєї діяльності. Зараз причиною практично усіх неприємностей організованих громадськими організаціями та національно-культурними товариствами є відсутність приміщень, що обмежує право на самовираження представників інших національностей та змушує їх почуватися ущемленими. Ми розуміємо, що виділити великі приміщення кожній національності місто не можливо, тому пропонуємо створити єдиний заклад, де кожен матиме свій «куточок», а частина приміщень використовуватиметься спільно.

У зв'язку з цим, переконливо просимо Вас, передати колишню будівлю Будинку вчителя за адресою: площа Миру, 30 на баланс відділу культури для створення Будинку Національних спільнот», - йшлося у зверненні керівників товариств.

Сьогодні депутати мали змогу оглянути будівлю, в якій передбачається й відкрити Будинок Національних спільнот. Йдеться про колишній будинок вчителя, в якому на першому поверсі наразі діє лише одна з понад 200 громадських організацій міста.  На другому поверсі свого часу розміщувалися кабінети управління юстиції. Будівля,  зазначали депутати, знаходиться у занедбаному стані. На другому поверсі протікає дах. Конференц-зал другого поверху не в кращому стані – обшарпані вологі стіни, стеля, що осипається.

Начальник управління комунального майна міста Віталій Козар зазначає, що після передачі майна на баланс відділу культури виконавчого комітету Мукачівської міської ради тут можливо буде провести ремонт будівлі. І завдяки цьому будуть створенні повноцінні умови для національно-культурних товариств міста.

Пропозицію – створити в місті Будинок Національних спільнот підтримали голови депутатських комісій Іван Кушнір та Тетяна Щербан, народні обранці. За їх словами оновлена будівля буде слугувати представникам національно-культурних товариствам міста та громадським організаціям.

Відділу культури виконавчого комітету Мукачівської міської ради депутати пропонуватимуть розробити Положення "Про Будинок Національних спільнот" та затвердити на сесії міської ради. Водночас пропонується провести комплекс заходів з організації використання приміщень з  функціональним призначенням – конференц-зал, організації прийому громадян громадськими організаціями, проведення зборів, тощо. Графік функціонування буде узгоджено з виконавчим комітетом Мукачівської міської ради.

Мукачівська міськрада

Прочитано 937 разів

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація