Ви тутМіська влада/МІСЬКА РАДА/За використання комунальної землі треба сплачувати податки: комісія міськвиконкому веде роботу з боржниками
Вівторок, 21 листопада 2017 11:37

За використання комунальної землі треба сплачувати податки: комісія міськвиконкому веде роботу з боржниками

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

В Мукачеві впроваджують заходи з ефективного використання земель територіальної громади.

В міськраді діє комісія із визначення та відшкодування збитків Мукачівській міськраді збитків, заподіяних внаслідок невикористання земельних ділянок, самовільного зайняття земельних ділянок та використання земельних ділянок з порушенням законодавства про плату за землю. Наразі комісією розглянуто питання неправомірного використання земельних ділянок комунальної власності понад 20 фізичними та юридичними особами, їм нараховані збитки. Вже відшкодовано до міського бюджету збитки на суму понад 150 тисяч гривень.

Земельним кодексом України передбачено, що використання землі є платним. Кодекс зобов’язує, що власники землі та землекористувачі повинні своєчасно сплачувати земельний податок або орендну плату. Більше того, кодекс покладає на власників землі та землекористувачів обов’язок своєчасно надавати органам місцевого самоврядування дані про стан і використання відповідних земель. У відповідності до законодавства земля є матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування. Її використання має бути ефективним і здійснюватися в інтересах територіальної громади міста.

Втім у місті є чимало підприємців, які роками користуються комунальними земельними ділянками, але при цьому за їх користування в міський бюджет не платять ні копійки. Саме тому комісія міськради намагається фіксувати факт використання земельних ділянок з порушенням законодавства про землю. Таких підприємців запрошують на засідання комісії для з’ясуванння підстав користування земельною ділянкою комунальної власності. Якщо ж підприємець користувався земельною ділянкою територіальної громади, але за це не платив до бюджету нічого, йому нараховують суми відшкодування за використання ділянок з порушенням законодавства за період до трьох років. Акт про визначення збитків користувачу землі затверджується виконавчим комітетом Мукачівської міської ради. Опісля користувачам надсилають пакет документів для добровільного відшкодування збитків, завданих територіальній громаді. У разі, якщо користувач земельною ділянкою не відшкодовує завдані збитків та не укладає договору оренди міська рада звертається до органів прокуратури із вжиття заходів щодо представництва інтересів територіальної громади у суді з метою відшкодування завданих збитків та поновлення порушених прав.

Водночас комісія пропонує користувачам звернутися в ЦНАП з питання укладання договорів оренди земельних ділянок комунальної форми власності.

Мукачівська міськрада

Прочитано 338 разів

ГАЛЕРЕЯ