Ви тутМіська влада/МІСЬКА РАДА/Мукачево готується до інвестиційного бізнес-форуму
Понеділок, 01 лютого 2016 10:46

Мукачево готується до інвестиційного бізнес-форуму

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

У травні цього року в Мукачеві заплановано проведення інвестиційного бізнес-форуму. Про це в інтерв'ю «Главкому» розповів новий мер міста Андрій Балога.

«Бюджет Мукачево на 2016 рік - 670 млн. гривень. Торік було на 65 млн менше. Прямі доходи бюджету - 294 млн., плюс державні субвенції на рівні 340 млн.», - нагадав він.

За словами міського голови у Мукачеві є потенціал «наздогнати» обласний центр - Ужгород.

«У нас є великі підприємства: Fischer - це виробник лиж, найбільший виробник хокейних ключок в світі, постачають навіть в НХЛ. У них є карбоновий цех, один з кращих. До речі, карбонові запчастини на Lamborghini, Bugatti також виробляються у нас. Це велике підприємство, директор - почесний громадянин міста, мукачівець Рябич Василь Андрійович. У нас є Flextronics - дві тисячі співробітників. Вісім підприємств  промисловості - швейні та столярні », - розповів мер.

За його словами, офіційно безробіття в Мукачеві становить 1,5%. «Це люди, які стоять в Центрі зайнятості. Багато жителів на заробітках. Багато працюють неофіційно. Але, в принципі, люди роботою забезпечені. Навіть якщо візьмете статистику - в Закарпатті не відбулося значного спаду роздрібної торгівлі, як в цілому по Україні », - зазначив Балога.

Він також розкритикував стереотип, що жителі Закарпаття часто виживають за рахунок контрабанди.

«Ви задаєте питання, які потрібно адресувати пану губернатору. Він кричить на цілу Україну, що всі закарпатці - контрабандисти. Але у нас 80-90% товару йде на експорт в країни Європейського Союзу. Найбільше в Україні! Flextronics виробляє телевізори Philips, Panasonic, збирає кавоварки Nespresso. І все це вивозиться до Європи. Є ще Jabil, Yazaki в Ужгороді. Бюджет насичується за рахунок інвесторів », - сказав мер міста. І додав, що Flextronics «перетягнула» в Мукачеві попередня команда: «працювала над цим багато років, виділили їм землю, зараз підприємство працює і планує розширюватися».

Також, як розповів Андрій Балога, у травні влада міста запланували проведення у Мукачеві інвестиційного бізнес-форуму.

«Хочемо запросити всіх підприємців. У трьох наших містах-побратимах є індустріальні парки. Через культурні відносини, освітні, побратимські нам легше буде завести їх підприємців до нас », - зазначив він.

Прочитано 652 разів

ГАЛЕРЕЯ