Ви тутМіська влада/МІСЬКА РАДА/Ростислав Федів: «Опрацьовуємо питання можливості надання фінансової допомогти дітям-сиротам, які навчаються в ПТУ міста»
Понеділок, 29 лютого 2016 16:37

Ростислав Федів: «Опрацьовуємо питання можливості надання фінансової допомогти дітям-сиротам, які навчаються в ПТУ міста»

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

Ситуацію з акцією протесту працівниками ПТУ міста прокоментував перший заступник Мукачівського міського голови Ростислав Федів.

Він зазначив, що проблема виникла ще з початку цього року, коли не питаючи місцеві громади, було прийнято рішення, що саме місцеві бюджети мають фінансувати профтехосвіту. В Мукачеві коштів на це не передбачили. Як і в інших 71 містах країни. В місті для фінансування трьох ПТУ треба понад 40 млн. гривень. А це майже чверть дохідної частини міста.

У січні депутати прийняли на сесії відповідне звернення до центральних органів влади, в якому висловили чітку позицію: вимагали передбачити фінансування закладів професійно-технічної освіти за рахунок субвенції.

На початку лютого Верховна Ради України відреагувала на звернення міської ради щодо фінансування ПТУ - депутати ухвалила зміни до бюджету, згідно з якими ПТУ фінансуватимуться все ж з державного бюджету. Наразі Президент ще не підписав закон.

«Згідно Конституції України всі витрати органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, компенсуються державою. Цього зроблено не було. За ці два місяці ми прийняли звернення до центральних органів влади, КМУ, щоб передбачили фінансування професійно-технічної освіти через механізм субвенцій. До нас дослухалися, внесено зміни до законодавства заклади фінансуватимуть через механізм субвенцій. На сьогоднішній день Президент не підписав поки закон, і ми очікуємо на підписання. Зі свого боку ми опрацьовуємо питання можливості надання фінансової допомогти дітям-сиротам, які навчаються в ПТУ міста», - зазначив Ростислав Федів.

Мукачівська міськрада

Прочитано 534 разів

ГАЛЕРЕЯ