Ви тутМіська влада/Органи виконавчої влади/Управління міськвиконкому/Управління освіти, молоді та спорту/Ситуація з підручниками в загальноосвітніх навчальних закладах
Середа, 06 вересня 2017 15:10

Ситуація з підручниками в загальноосвітніх навчальних закладах

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Станом на 1 вересня 2017 року ситуація з підручниками в загальноосвітніх навчальних закладах наступна:

«Для 4-7-х класів підручників було закуплено у достатній кількості згідно з замовленням шкіл, але у зв’язку з тим, що деякі видавництва відмовилися забезпечити наше замовлення, ми змушені були робити заміну підручників на інших авторів.

Водночас ми вживаємо всіх заходів, щоб повній мірі забезпечити підручниками учнів 4-7 класів так, як це нам дозволяє нормативно-правова база. Для учнів 1-3, 5-6, 8-11 підручниками загальноосвітні навчальні заклади забезпечує Міністерство освіти і науки України згідно чинного законодавства, для 4 і 7 класів закупівля здійснювалася Міністерством і місцевими органами самоврядування у співвідношенні 50% на 50%.

Варто звернути увагу на те, що на той момент, коли ми здійснювали замовлення підручників для молодших класів (у тому числі для 5 і 6 класів) контингент класів був один, протягом останніх років відбулось різке збільшення кількості дітей, відтак підручниками школи не були забезпеченні у достатній кількості. В результаті, у Мукачівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 ім. О.С.Пушкіна виникла проблема, тому що раніше було замовлено підручники на 1 український клас і на 2 російські, а 2015 року там відкрили 4 українські класи. Відтак замовлення підручників було на один клас, а на сьогодні там функціонує три українські класи. Ми ж закупити на ці класи підручники не можемо, тому що це нам, знову ж таки, не дозволяє чинна нормативна база.

Далі така ж сама ситуація спостерігається у НВК № 6. Там також підручники закуплялися на 3 класи, а сьогодні функціонують 4. Це та інформація, що стосується початкової ланки. Також часткова нестача підручників спостерігається У ЗОШ І-ІІІ ст. №10. Там було закуплено 75 комплектів підручників, а навчається 90 дітей, відповідно виникла недостача.

Зауважимо, що Міністерство освіти та науки України забезпечувало навчальні заклади підручниками згідно з тих контингентів, які подавалися без запасу, окрім того, варто врахувати знос підручників.

У Мукачеві наразі 8-і класи забезпечені підручниками на 120%, 9-ті будуть забезпечені на 110-120%. До кінця вересня усі 9-ті класи будуть забезпечені підручниками повністю. З цими класами проблем не виникли, тому що Міністерство освіти і науки України дозволило навчальним закладам замовляти підручники, враховуючи найбільшу кількість учнів, яка є на паралелях 5-7 класів.

Наразі уже отримано 5074 підручників для 9-х класів і сьогодні ми завезем із Ужгорода ще одну партію книг у кількості 5 851 шт. Це складає приблизно 45% від загального замовлення.

Співпраця між школами.

Зауважимо, що по можливості, за наявністю вільних підручників школи можуть обмінюватися ними між собою!

Окрім того, при необхідності батьки та учні можуть переглядати підручники он-лайн на сайті: підручники http://pidruchnyk.com.ua/, - За інформацією управління освіти, молоді та спорту міськвиконкому.

Прочитано 371 разів Останнє редагування Середа, 06 вересня 2017 16:25
Управління освіти, молоді та спорту

Про відділ

Facebook

Тел.: (03131) 2-13-67

Адреса:

м. Мукачево, пл. Духновича, 2 (кабінети № 60-64)

ГАЛЕРЕЯ