Ви тутМіська влада/Органи виконавчої влади/Управління міськвиконкому/Управління освіти, молоді та спорту/«Інтелект України» у Мукачівській ЗОШ №13. Що це таке? Та які особливості такого навчання?
Вівторок, 24 квітня 2018 09:00

«Інтелект України» у Мукачівській ЗОШ №13. Що це таке? Та які особливості такого навчання?

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

 

У 2017-2018 н.р. в Мукачівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №13 було здійснено набір 24 учнів до 1-го класу на правах учасника всеукраїнського науково-педагогічного проекту «Інтелект України», метою якого є впровадження в національний освітній простір системи навчання і виховання здібних та обдарованих дітей, відповідно до основних положень Концепції «Нова українська школа».

Метою всеукраїнського науково-педагогічного проекту «Інтелект України» є упровадження в національний освітній простір системи пошуку, навчання та виховання здібних і обдарованих дітей й учнівської молоді.

Сутність цього проекту полягає НЕ в насиченні дитини поглибленими знаннями, а у набутті нею необхідних навичок роботи з інформацією, аналізу, гнучкого творчого мислення, самоконтролю та самооцінки, швидких реакцій, раціональної організації навчальної праці, а також – розвитку пізнавальних процесів: сприйняття, пам'яті, мислення, уяви й уваги; розвитку якостей особистості школяра — цілеспрямованості, працелюбності, організованості, охайності, наполегливості, волі тощо.

Зазначимо, що у рамках обміну досвідом роботи успішної педагогічної діяльності за науково-педагогічним проектом «Інтелект України» 12 квітня 2017 р. на базі Київської гімназії №154 проводилися навчальні зустрічі для директорів та заступників шкіл України.

Також 23 листопада 2017 року на базі Ужгородського ліцею №20 відбулося засідання творчої групи з обміну досвідом роботи за інноваційною програмою впровадження науково-педагогічного проекту "Інтелект України", на якому відбулося ознайомлення вчителів початкових класів з основними теоретичними положеннями технології навчання як інноваційного підходу до активізації пізнавальної діяльності учнів.

Як проходить зарахування?

Учні до проектного класу зараховуються за результатами співбесіди у формі тесту по виявленню рівня інтелекту дитини.

Співбесіда з учнями минулоріч проводилася психолого-педагогічною комісією в складі 3-х чоловік у присутності батьків дітей.
Співбесіда з дітьми тривала 30 хвилин за завданнями, які замовили в психологічній службі проекту «Інтелект України» м. Харків.

До уваги батьків!

Мікрорайон до проектних класів не встановлюється, тому учні зараховуються незалежно від місця проживання.

За учнями, які навчаються в проектному класі, зберігається право вільного переходу до відповідного класу загальноосвітнього закладу.

Навчально-виховний процес.

Навчально-виховний процес у проектному класі здійснюється відповідно до робочих навчальних планів, складених на основі Типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів, які працюють за науково-педагогічним проектом "Інтелект України", затверджених Міністерством освіти і науки України.

Школярі в проектних класах навчаються за спеціально розробленими навчальними планами, навчальними програмами, затвердженими МОН України.

Експериментальні навчальні плани для початкової школи розроблено відповідно до Державного стандарту та Типових навчальних планів.

Оплата

Навчальне забезпечення оплачується батьками на добровільній основі за власні кошти.

Оплата навчального комплекту здійснюється на умовах 100% передплати.
Вартість навчального комплекту на даний час становить 195 грн на місяць. Сюди входить орієнтовно 14 зошитів на друкованій основі, наочні матеріали, засоби ІКТ-диски, відеоматеріали.

Оплату здійснюють батьки шляхом перерахування коштів, відповідно договору, укладеного батьками з видавництвом проекту

"Інтелект України" м.Харків. Матеріали пересилаються "Новою поштою" щомісяця.

Проектний клас працює за авторськими навчально-методичними матеріалами, що мають відповідний гриф Міністерства освіти і науки України: це навчальна програма, методичні рекомендації для вчителів, підручники, посібники, зошити на друкованій основі, педагогічні програмні засоби, які видаються за позабюджетні кошти.

Експериментальна навчальна програма розроблена творчим колективом провідних вчених Харківського національного педагогічного університету ім. Григорія Сковороди під керівництвом доктора педагогічних наук, професора Гавриш Ірини Володимирівни.

Важливим аспектом проекту є формування емоційно-позитивного стану дитини в процесі навчання через незвичну добірку видів завдань:

- виконання дитячих пісень під караоке;
- читання казок способом стеження за диктором презентації;
- робота з уривками мультфільмів та пошук переглянутого в тексті.

Для кожного предмету і на кожний урок розроблені музичні вправи для 2 фізкультхвилинок, які тісно пов'язані з темою і змістом уроку.

Адміністрація школи надіється, що зможе і в наступних навчальних роках працювати в проекті "Інтелект України", який розрахований виключно на дітей з високим рівнем підготовки та великим навчальним потенціалом.Управління освіти, молоді та спорту міськвиконкому

Прочитано 806 разів Останнє редагування Вівторок, 24 квітня 2018 10:01
Управління освіти, молоді та спорту

Про відділ

Facebook

Тел.: (03131) 2-13-67

Адреса:

м. Мукачево, пл. Духновича, 2 (кабінети № 60-64)

ГАЛЕРЕЯ