Ви тутМіська влада/Органи виконавчої влади/Відділи міськвиконкому/Відділ економіки/До уваги туроператорів, тур агентів, а також організаторів групових та індивідуальних походів міста Мукачева!
Середа, 23 січня 2019 12:35

До уваги туроператорів, тур агентів, а також організаторів групових та індивідуальних походів міста Мукачева!

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

 

Нерідко люди йдуть в гори, покладаючись лише на себе і своїх супутників. Проте в горах не завжди і не всім комфортно, оскільки вони бувають надто небезпечними. До прикладу, заради власної безпеки, кожна туристська група бере з собою один чи кілька мобільних телефонів. Однак і покриття в ущелинах, а часто і на схилах гір відсутнє, і тривалий час мандрівки та низькі температури є пагубними для батареї телефону. Тож в разі виникнення надзвичайної ситуації туристи інколи залишаються наодинці з горами та із невирішуваною проблемою.

Саме для захисту мандрівників й існують підрозділи гірської пошуково-рятувальної частини АРЗ СП У ДСНС України у Закарпатській області (ГПРЧ). Частина устаткована відповідним спорядженням і засобами зв’язку, рятувальники можуть своєчасно надати допомогу туристам у разі виникнення надзвичайної ситуації. Однак перша і найголовніша умова безпеки туристів у горах – це реєстрація свого туристичного походу в підрозділах рятувальної служби.

Зробити це не складно і абсолютно безкоштовно.

Рекомендується не пізніше, ніж за 10 днів до виходу в гори чи на туристичний маршрут, представник групи повинен повідомити оперативному черговому відповідного підрозділу ГПРЧ про тривалість походу, його контрольні строки, детальний маршрут і склад групи.

При реєстрації, за проханням туристів, рятувальники можуть надати консультації щодо проходження маршруту, можливого його скорочення, техніки безпеки, правил першої долікарської допомоги, порадять, як підібрати відповідне спорядження, медикаменти, а також повідомлять про гідрометеорологічні умови у районі подорожі тощо.

Рятувальники попереджатимуть про погіршення погоди чи про небезпеку на маршруті (обвали доріг, обмерзання схилів, розлив рік, сходження лавин тощо) перед початком та під час походу.

Безпосередньо перед виходом на маршрут туристам ще раз слід повідомити рятувальників про похід (можна телефоном), узгодити контрольні пункти та терміни проходження маршруту.

Туристи повинні телефоном повідомляти підрозділи ГПРЧ про проходження контрольних пунктів маршруту. За відсутності такого повідомлення командир рятувального підрозділу приймає рішення про початок пошуково-рятувальних робіт. Тому туристська група, що порушила контрольні терміни, зобов’язана при першій нагоді повідомити про своє місцезнаходження і стан групи.

В разі виникнення надзвичайної ситуації (зокрема, нещасного випадку, що потребує надання медичної допомоги та транспортування потерпілих до медичного закладу) необхідно діяти організовано. Якщо самотужки вирішити проблему неможливо, слід викликати найближчу рятувальну службу. У разі, якщо засоби зв’язку відсутні, то по допомогу йдуть двоє найбільш підготовлених учасників групи. Від точності інформації у повідомленні про небезпеку залежить час, за який ви отримаєте допомогу!

Підрозділи гірської пошуково-рятувальної частини АРЗ СП У ДСНС України у Закарпатській області чергує цілодобово і завжди готова допомогти!

Тож ваша безпека – в ваших руках!

Завантажити «Положення про реєстрацію туристських груп та окремих туристів в підрозділах гірської пошуково-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС України у Закарпатській області» можна за посиланням: http://zk.dsns.gov.ua/files/2016/10/24/polojennyaGPRCH.PDF

Адреси та телефони підрозділів гірської пошуково-рятувальної частини АРЗ СП У ДСНС України у Закарпатській області:

http://zk.dsns.gov.ua/ua/Reestraciya-turistichnih-grup.html

Відділ економіки

Прочитано 377 разів

ГАЛЕРЕЯ