Ви тутМіська влада/Органи виконавчої влади/Відділи міськвиконкому/Відділ економіки/20-річчя підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО
Четвер, 07 вересня 2017 11:14

20-річчя підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

У липні цього року Україна святкувала 20-річчя підписання Хартії про партнерство з Організацією Північно-Атлантичного договору.

Нагадаємо, що 9 липня 1997 р. у Мадриді Генеральний секретар НАТО Хав'єр Солана та лідери 16 країн-членів Організації Північно-Атлантичного договору підписали Хартію про особливе партнерство між Україною та НАТО. Відтоді цей документ є основоположним у співпраці України з НАТО.

Таким чином, члени НАТО підтвердили свою підтримку суверенітету та незалежності України. Відповідно до Хартії була створена Комісія “Україна – НАТО”, яка забезпечує проведення консультацій зі спільних питань безпеки і має завдання наглядати за відповідним виконанням положень Хартії.

На відміну від повноправного членства, цей документ не передбачає поширення на Україну 5 статті Статуту НАТО (основоположний пункт про колективний захист у разі нападу на одного з членів). Хартія окреслює насамперед політичну та практичну невійськову форми тіснішої співпраці України з НАТО. Таким чином серед основних принципів, які прописані в Хартії - це спільні зусилля у просуванні демократичних цінностей, розумінні колективної безпеки, важливості продовження зусиль щодо підвищення рівня інформованості в Україні про НАТО та співпрацю Україна-НАТО.

Зі змістом Хартії можна ознайомитися за посиланням: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/994_002

Джерело: http://ukraine-nato.mfa.gov.ua/ua

 
Прочитано 345 разів

Останні з Відділ економіки

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація

Facebook Like Box