Ви тутМіська влада/Органи виконавчої влади/Відділи міськвиконкому/Центр надання адміністративних послуг/Внесення змін до статуту товариства за новим законом: що слід знати учасникам?
Понеділок, 05 серпня 2019 08:08

Внесення змін до статуту товариства за новим законом: що слід знати учасникам?

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

Закон про ТОВ і ТДВ є якісно новим документом. Законодавець не ставив на меті

переписати старий Закон «Про господарські товариства», а намагався створити

документ, який би відповідав реаліям нашого часу, та враховував специфіку

діяльності ТОВ і ТДВ.

І це, безумовно, позитивний момент. Прийняття такого Закону без перебільшення

торкнеться майже кожного українця, оскільки більша частина бізнесу в Україні

ведеться через ТОВ.

Про зміни, які стосуються самих ТОВ можна говорити досить багато і довго. Однак,

зосередимось лише на змінах, які стосуються вимог до установчих документів, а

також тих норм, які обов’язково мають бути прописані у Статуті ТОВ.

1. ЗМІНИ ЩОДО ОБОВ’ЯЗКОВИХ ВІДОМОСТЕЙ У СТАТУТІ:

Відповідно до нового Закону, ч.5 ст.11 передбачає, що в Статуті мають обов’язково

бути наступні відомості:

1) повне та скорочене (за наявності) найменування товариства;

2) інформація про органи управління товариством,

3) компетенція органів управління

4) порядок прийняття рішень органами управління;

5) порядок вступу учасників до товариства

6) порядок виходу учасника з Товариства.

Якщо порівнювати ці вимоги з вимогами чинного Закону «Про господарські

товариства», то слід відзначити, що з червня 2018 року не обов’язковим включати

до Статуту відомості про:

- предмет і цілі його діяльності,

- склад засновників та учасників,

- місцезнаходження,

- розмір статутного капіталу

- порядок утворення статутного капіталу

- порядок розподілу прибутків та збитків

- перелік питань, по яких необхідна кваліфікована більшість голосів,

- порядок внесення змін до установчих документів

- порядок ліквідації і реорганізації товариства.

Слід зазначити, що окремі з цих вимог поступово ставали необов’язковими (напр.,

щодо зазначення адреси ТОВ). Однак, у більшості статутів вже зареєстрованих ТОВ

усі ці вимоги мітились. Тепер їх наявність буде необов’язковою.

Прочитано 69 разів
Центр надання адміністративних послуг

Email Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація