Офіційні WEB - ресурси

Субота, 28 грудня 2013 16:48

Місто відкритих сердець Мукачево запрошує!

Автор 
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Місто відкритих сердець Мукачево запрошує!

Мукачево є містом обласного значення, яке розташоване в центральній частині Закарпатської області тазаймає територію площею  27,9 тис. кв.м.вздовж річки Латориця. За економічним потенціалом та кількістю населення (близько 85 тис.) місто займає друге місце в області. Відтак Мукачево є однією з найяскравіших перлин Срібної землі – Закарпаття.Воно має давню і славну історію.Знаменною подією в житті Мукачева стало 22 травня 1376 року, коли королева Угорщини та Польщі Єлизавета, яка володіла Мукачівською домінією, подарувала місту грамоту на право користуватися власною печаткою. Таким чином в цей знаменний день Мукачево отримало статус міста. Покровителем міста є Святий Мартин, який зображений на гербі Мукачева і тримає його під своєю охороною. Важливим є й те, що місто знаходиться на перетині історично сформованих торговельних шляхів, а нині міжнародних залізничних та автомобільних магістралей на відстані 40-50 км від кордону зі Словаччиною та Угорщиною та на відстані 90-100 км від кордону з Польщею та Румунією. Це сприяє розвитку транскордонного співробітництва та залученню іноземних інвестицій в місто. Зокрема в Мукачеві працює близько 100 підприємств з іноземними інвестиціями. Найбільшими країнами-інвесторами в економіку міста є Австрія, Угорщина, Німеччина та США. Серед галузей економіки найбільші обсяги інвестицій залучаються в машинобудування, виробництво електричного устаткування та товарів, деревообробну та легку промисловість.

За свою багатовікову історію місто неодноразово перебувало у складі різних держав. Це наклало істотний відбиток на культуру, архітектуру, національно-етнічний склад та традиції Мукачева. Тут в мирі та злагоді проживають українці, росіяни, угорці, німці, роми, білоруси, словаки, євреї, болгари та представники інших національностей. Саме завдяки своїй багатовіковій та багатонаціональній історії місто стало своєрідним колоритним поєднанням архітектурних, культурних особливостей різних народностей. Саме тому воно є надзвичайно цікавим та привабливим для туристів. Відтак розвиток туризму та туристично-рекреаційної галузі є одним з пріоритетних напрямків розвитку сучасного Мукачева. Щороку кількість бажаючих відвідати місто невпинно зростає. Мукачево вражає гостей не тільки своєю багатовіковою історією, легендами, традиціями, пам'ятками архітектури, серед яких найбільш яскравими є, звичайно, замок “Паланок”, Білий палац графів Шенборн, Собор Св.Мартина зі стародавньою каплицею Св.Йосипа, Свято-Миколаївський жіночий монастир та багато інших, але і можливостями для відпочинку на будь-який смак. Для гостей міста працює розгалужена мережа готельних закладів, туристичних агенцій, ресторанів та кав'ярень, кінотеатр, драматичний театр, прокатні пункти велосипедів та туристичного спорядження, торгово-розважальні центри, які можуть задовольнити смаки навіть найвибагливіших туристів. Також в місті відкриті для відвідувачів три картинні галереї, мережа постійно діючих салонів продажу сувенірних виробів, музей дерев'яних церков Закарпаття, дегустаційні зали вина та меду, кондитерські будинки, майстерні шоколаду та карамелі та багато чого іншого. Також туристичною родзинкою міста є незвичайний, єдиний в Україні пам’ятник «Сажотрусу», встановлений на центральній площі міста. Сприяють розвитку туризму та промоції міста і фестивалі, які щороку відвідує все більша кількість гостей не тільки з України, але із-за кордону. Серед найбільш відомих варто зазначити Міжнародний фестиваль-конкурс «Червене вино» (січень), Свято меду (вересень) та День Святого Мартина (листопад).

Отож, запрошуємо всіх відвідати наше водночас старовинне та відкрите для кожного місто і відчути його багатонаціональний колорит, стародавні традиції та історію, оповиту легендами про Святого Мартина та замок “Паланок”!

Варто відвідати в Мукачеві!

Замок “Паланок”.  У південно-західній частині Мукачева стоїть овіяний легендами і бойовою славою Мукачівський замок, одна із найцінніших історичних і воєнно-архітектурних пам'яток України національного значення ХІV-ХVІІІ ст. Замок розташований на горі вулканічного походження висотою 68 м і займає площу 13 930 кв.м. Тут вершилися доленосні для міста і його жителів події. Тут досі витає лицарський дух. З 1396 по 1414 роки замком володів Подільський князь Федір Корятович. Він значно розбудував і укріпив замок, перетворивши його у свою резиденцію та наказав викопати 85 метровий колодязь. В 1633 р. володарем Мукачівського замку став Трансільванський князь Дєрдь І Ракоці з правом успадкування. Князі династії Ракоці перетворили замок в столицю свого князівства і володіли ним до 1711 року. З 1703 по 1711 р. замок стає оплотом національно-визвольної війни угорського народу проти австрійського гніту. В 1782р. тут відкривається політична в'язниця Австрійської монархії, в якій протягом більше ніж 100 років перебувало понад 20 тисяч в'язнів. В період Чехословацької республіки в замку були розташовані військові частини. Нині в Мукачівському замку працює історичний музей з площею експозицій біля 2500 кв.м.

Palanok1Palanok2

Білий палац графів Шенборн. Палац графів Шенборн, відомий також як Білий палац є надзвичайно цінною пам’яткою палацової архітектури ХVІІ-ХVІІІ ст. національного значення. Палац було споруджено у другій половині ХVІІ століття трансільванськими князями династії Ракоці. В 1728 році палац передається разом з величезними земельними угіддями в подарунок німецькому графу Шенборну-Бухгейму. Тоді він слугував місцем урочистих прийомів іноземних послів. В 1747 році, одноповерхова споруда була перебудована і значно розширена за проектом відомого німецького архітектора Йоганна-Бальтазара Неймана. З 7 серпня 1979 року в будівлі палацу було відкрито першу на Закарпатті дитячу художню школу імені Міхая Мункачі, яка діє в цій будівлі донині.

castle rakoci

Мукачівська ратуша. Мукачівська ратуша розташована в самому серці міста на центральній площі та являє собою триповерхову адміністративну будівлю зведену на початку XX сторіччя (1904 рік) у стилі сецесії з елементами неоготики. Споруда зведена за проектом будапештського архітектора Яноша Бабули-молодшого. З трьох сторін вежі ратуші розташовані куранти - робота годинникаря Йосипа Шовінського. Наразі в будівлі ратуші розміщена адміністрація міста. У великій сесійній залі міської ратуші можна побачити експозицію копій картин визначного мукачівця, засновника реалістичної школи угорського живопису ХІХ ст. Міхая Мункачі.

Собор Святого Мартина та каплиця Святого Йосипа. Кафедральний Собор Святого Мартина — одна з визначних пам'яток Мукачева. Собор відноситься до Мукачівської Дієцезії Римо-Католицької Церкви. Костел  Святого Мартина був побудований в 1904 році та названий на честь одного з найшанованіших святих і покровителя Мукачева Святого Мартина. Костел Святого Мартина зводився на місці старого католицького храму, однієї з перших культових споруд у Мукачеві, яка існувала ще за часів правління королеви Єлизавети. Перлина костелу — старовинна каплиця , яка знаходиться поряд з храмом датується XIV століттям. Це єдина  будова, яка вціліла від колишнього храму. Каплиця виконана в готичному стилі та являє собою кам'яну споруду з вузькими стрілчастими вікнами, укріплену з усіх боків могутніми опорами.

Собор Успіння Пресвятої Богородиці. Греко-католицький єпархіальний храм Успіння Пресвятої Богородиці Мукачівської єпархії побудований в 1829-1859 роках завдяки ініціативі видатного закарпатського ученого В. Довговича. Мукачево було центром греко-католицької єпархії до  1780 року, коли єпископ Андрій Бачинський  переніс резиденцію в місто Ужгород.

Мукачівський Свято-Миколаївський жіночий монастир — православний жіночий монастир на Чернечій горі в Мукачеві, який перебуває у віданні Мукачівської і Ужгородської єпархії Української православної церкви. Історія заснування Мукачівського монастиря сягає своїм корінням ХІ ст., коли в Чернечій горі були створені перші монаші печери. В 1360 році на правому березі р.Латориця подільський князь Федір Корятович будує церкву та корпус для переселення монахів з існуючої печерної обителі. Зберігся переказ, що обходячи землі для вибору місця для майбутнього монастиря князь Федір раптом побачив Ангела, який стояв над річкою та вказував на Чернечу гору, де і було збудовано першу дерев'яну церкву.

Про Міжнародний фестиваль-конкурс «Червене вино»

З метою відродження та зміцнення давніх традицій закарпатців-виноробів, які з глибин віків прославляли наш край виробництвом благодатного напою у 1995 році було започатковано фестиваль-конкурс «Червене вино». Щороку фестиваль традиційно проводиться на свято Святого Василя (Старий Новий рік), який відзначається 14 січня, збираючи в Мукачеві велику кількість мешканців міста та гостей з усіх куточків України та ближнього зарубіжжя. Варто відзначити, що кількість бажаючих взяти участь у фестивалі збільшується з року в рік. Так, у 2015 році близько вісімдесят закарпатських виноробів представили свою продукцію на «Червеному вині».

Солодке і напівсолодке, сухе і напівсухе, вишукане і авторське, купажоване та ординарне, холодне і гаряче, з дерев’яних бочок, скляних бутлів, дороге і не дуже, кожен знайде вино на свій смак.

Кращих серед виноробів-аматорів визначає журі, яке складається з висококваліфікованих фахівців виноробства. Вина-переможці визначаються у номінаціях — найкраще червоне та біле вино та вино міського голови.

Переможців нагороджують дипломами, а також вівцями, поросятами, лантухами борошна, винними діжками, тощо.

Окрім різноманіття вин, гості свята також мають змогу скуштувати і традиційні закарпатські страви – пікницю, гурку, картоплю по-домашньому, баники, бограч-гуляш, кремзлики і традиційний шашлик.

Упродовж фестивалю мукачівці та гості міста мають також чудову нагоду долучитися до виступів відомих фольклорних колективів Закарпаття, юних колядників загальноосвітніх закладів міста, оскільки саме на Василя в Мукачеві проходить фестиваль колядницьких колективів та вертепів. Також хорошою традицією фестивалю стало проведення міжнародної туристичної конференції з питань розвитку виноградарства, виноробства, туризму та транскордонного співробітництва за участі поважних гостей із-за кордону. Це почесні консули, винороби, виноградарі, сомельє, експерти у галузі туризму та транскордонної співпраці з Угорщини, Словаччини, Австрії, Молдови та Хорватії.

Загалом фестиваль став хорошою традицією, яка вже протягом багатьох років незмінно збирає вмісті над Латорицею поціновувачів сонячного напою зі всієї України та країн Європи.

Фото: Юрій Крилівець

Прочитано 2204 разів

ГАЛЕРЕЯ